OŠ Trstenik 2015./16.

Edukacijski trening debatnih sudaca

Autor: Antonela Petrić, 25. 11. 2015.

Pred sutrašnji prvi krug natjecanja u debati danas se u našoj školi održao edukacijski trening debatnih sudaca. Pored pedagoginje i psihologa naše škole, debatu će suditi učitelji i/ili stručni suradnici splitskih osnovnih škola: Manuš, Gripe, Brda, Srinjine, Skalice, Sućidar, Ravne Njive i Kamen - Šine. Danas smo stoga ugostili predstavnike spomenutih škola, gđu. Anđelku Visković - koordinatoricu i voditeljicu projekta i gđu. Danku Hrženjak Munivrana - edukatoricu za debatne suce.

Suđenju su pripomogle dvije debatne ekipe: ekipa OŠ Skalice (Darko, Marko, Miljenko) i ekipa OŠ Trstenik (Ante, Deni, Nora). Suprotstavljene ekipe raspravljale su o zadanoj tezi "ZOO vrtove treba zabraniti" na način u kojem sugovornici imaju suprotna ili drugačija mišljenja o istom pitanju. Svoje afirmacijske odnosno negacijske stavove ekipe su potkrjepljivale argumentima tj. dokazivale ili osporavale istinitost zadane teze.  Čuli su se tako iznimno zreli argumenti ZA i PROTIV, a debata se još jednom pokazala kao odličan motivator u aspektu rada i razvoja kritičkog mišljenja, timskog rada, razvoja komunikacijskih vještina, aktivnog slušanja, argumentiranog raspravljanja i uvažavanja tuđeg mišljenja.

Sutra je na rasporedu novi susret debatnih ekipa. Natjecanje će se provesti u našoj školi, a natjecat će se debatne ekipe: OŠ Sućidar – OŠ Bol i OŠ Trstenik – OŠ Meje.

Fotografije s današnjeg treninga pogledajte pod -više.

« Ožujak 2024 »