ANA GRUICA  balerina-missica-manekenka-glumica, ali i bivša učenica naše škole

Nekadašnja učenica naše škole, uspješna manekenka i glumica ujedno je i sestra naše učenice Petre Gruice. Razgovor s Anom nastao je upravo na poticaj njene sestre Petre.

Prije koliko godina si pohađala Osnovnu školu Trstenik?

Bila sam u osmom razredu kada mi je starija sestra Josipa došla javiti usred nastave engleskog jezika da smo dobili mlađu sestru Petru. Dakle, prije 13 godina.

Kakva si bila učenica u osnovnoj školi?

Bila sam odlična učenica s pokojom četvorkom. Ali se moram pohvaliti brojnim nagradama i natjecanjima.

Što ti je iz tog razdoblja ostalo u lijepom sjećanju?

Posebno pamtim satove engleskog, hrvatskog kao i svima poznate matematike.

Bavila si se manekenstvom, a sada glumom.Što ti je draže i zbog čega?

Naravno da mi je draža gluma jer je mnogo zahtjevnija profesija i ispunjava moje sadašnje snove.Osim toga diplomirala sam na Umjetničkoj akademiji- odsjek gluma.

Opiši nam svoje manekenske početke.Jesi li imala tremu?

Sve sam to shvaćala kao igru i zaradu džeparca. S obzirom da sam počela s 13 godina, roditelji su me svugdje pratili.Sve je postalo ozbiljnije nakon izbora za Miss Hrvatske.A što se tiče treme, svog se prvog izlaska na pistu ne sjećam od treme.

Kako si doživjela izbor za Miss Hrvatske?

Kao dobro i veselo iskustvo primjereno sedamnaestogodišnjoj curici.

Što si htjela postati kad si bila mala?

Ovim redoslijedom- balerina, misica, manekenka, glumica.Još mi je preostalo ostvariti majčinstvo.

Što trenutno radiš?

Bavim se jednim poslom vezanim za teretanu i svaki mjesec igram predstavu „Škrtičina“.

Koji stil preferiraš u odijevanju?

Po danu sportski- trenirke i bez imalo šminke, a navečer visoke potpetice, nakit i umjeren make- up.

Što misliš o današnjem trendu mršavih djevojki?

Mislim da to nije niti zdravo, niti estetski lijepo.Najljepše je vidjeti normalnu djevojku rumenih obraza. Ljepota dolazi kad si zadovoljan sam sa sobom, a ne koliko kilograma imaš.

Kako odabrati svoj stil ?

Najvažnija je udobnost i to je jedini prioritet u biranju stila. Također bih preporučila pamučne materijale koji su mnogo udobniji i zdraviji od ostalih.

Tko su ti uzori u životu?

Svi dobri i pošteni ljudi koji se vesele tuđem uspjehu i ne znaju što je ljubomora.

Što bi poručila našim učenicima?

Pa koliko god im to smiješno zvučalo, važno je dobro učiti, upisati dobru srednju školu, a potom i fakultet. A najvažnije je da uvijek bez straha slijede i nastoje ostvariti svoje snove.

mladi novinari:  Petra Gruica 7. a i Nikolina Klein 7.a

« Svibanj 2018 »

24.05.2018. 11:45
Dodjela nagrada pobjedničkim scenarijima CARNET-ovog natjecanja „Lektira na pozornici robotskog kazališta“
U subotu, 26. svibnja 2018. godine, u 11 sati u I. tehničkoj školi Tesla, održat će se svečana dodjela nagrada pobjednicima CARNET-ovog natjecanja „Lektira na pozornici robotskog kazališta“ . Pozivamo sve sudionike natjecanja, ali i sve zainteresirane za ovaj uspješan projekt da se pridruže i sudjeluju na svečanoj dodjeli nagrada koju će voditi glumac Bojan Navojec.

22.05.2018. 15:35
CARNET na Znanstvenom pikniku 2018.
Sedmi po redu Znanstveni piknik održat će se od 25. do 27. svibnja 2018. godine na jezeru Jarun (Otok Univerzijade) u Zagrebu, pod visokim pokroviteljstvom Ureda Predsjednice Republike Hrvatske, Ministarstva znanosti i obrazovanja te Grada Zagreba.