U posjetu Domu za starije i nemoćne

Autor: Ela Veža, Jagoda Čopac, 22. 12. 2016.

U ponedjeljak, 19. 12. 2016 učenici 1.d i 3.a sa svojim učiteljicama Jagodom Čopac i Nives Petričević te pripravnicama Ivanom Škare i Antonelom Mladenovski nastupali su u Domu za starije i nemoćne "Vukovarska" na poziv Umjetničke likovno-književne udruge "Vlaho Bukovac". Prvaši su se predstavili skupnim recitacijama i prigodnim folklornim plesovima, a trećaši božićnim igrokazom. Atmosfera je bila jako ugodna, topla i produhovljena kao što i priliči ovom predblagdanskom ozračju. Sa svojim pjesmama predstavili su se i pjesnikinja Marija Karolija i književnik Ivo Anić. Na kraju smo se počastili fritulama, kolačima i osvježili sokom.

Osim slika s nastupa u ponedjeljak donosimo vam i fotografije s razredne priredbe za božićne blagdane održane u utorak 20.12. na kojoj su roditelji, braca, sestre, djedovi, bake, rodice, rođaci i tete mogli vidjeti kako se uz savladavanje nastavnog programa, postaje i odlican recitator, glumac, pjevač, folkloraš.... Gromoglasnim pljeskom publika je popratila svaku tocku. Roditelji nisu krili svoje zadovoljstvo te su cestitali uciteljici na ulozenom trudu. Potekla je i koja suza radosnica mamama jer su  neke tocke probudile u njima najdublje emocije. Na kraju su prvasi svojim roditeljima podijelili cestitke koje su sami izradili na satu likovne kulture.