Poj riči materinske 2017.

Autor: Jagoda Čopac, 20. 3. 2017.

Pohvaljeni likovni rad učenika 1.d Ivana Vidovića na 11. literarno-likovnom natječaju „Poj riči materinske“ u Osnovnoj školi Primošten u Primoštenu

Kako i najmlađi učenici mogu biti uspješni pokazuje primjer učenika 1.d razreda Ivana Vidovića čiji je likovi rad pohvaljen na 11. literarno-likovnom natječaju „Poj riči materinske“ u Osnovnoj školi Primošten u Primoštenu.

U konkurenciji učenika od 1. do 8. razreda brojnih osnovnih škola iz Republike Hrvatske, Bosne i Hercegovine i Srbije (Vojvodine), Ivanov rad je prepoznat i stručni žiri mu je dodijelio pohvalu.

U ranim jutarnjim satima 17. ožujka 2017. Ivan je zajedno sa svojom učiteljicom Jagodom Čopac autobusom krenuo put Primoštena. Dan je bio okupan suncem pa je šetnja, od centra Primoštena do Osnovne škole Primošten, bila pravi užitak. Ozarena lica i pun uzbuđenja Ivan je veselo skakutao po šetnici uz more. Usput je zastao u dječjem parku te isprobao sprave za igru s prekrasnim pogledom na Primošten. Šetajući se dalje naišli smo na „ružu vjetrova“ pa je saznao s koje strane svijeta koji vjetar puše. Nedaleko je ugledao kip ribara i sjeo mu u krilo. Kaže da ga je podsjetio na njegovog djeda koji često ribari i donese mu bogat ulov ribe.  Srce mu je jače kucalo kad smo došli u Osnovnu školu Primošten i kad je na panou ugledao svoj likovni rad. Bio je ponosan i rado se fotografirao pokazujući prstom na isti. Ubrzo je uslijedio prigodni program gdje su sve sudionike natječaja pozdravili brojni predstavnici grada Primoštena, Županije šibensko-kninske, Ministarstva znanosti i obrazovanja Republike Hrvatske,  predstavnici Crkve te ravnatelj Osnovne škole Primošten Nedjeljko Marinov. Na kraju programa uručeni su prigodni pokloni za sve nagrađene i pohvaljene učenike i njihove mentore. Nakon proglašenja najboljih literarnih i likovnih radova uslijedio je zabavni program uz tamburaše. I tu se naš Ivan pokazao kako ima i pjevačke sposobnosti, jer je znao riječi svih pjesama koje su se pjevale. Odlično raspoloženi Ivan plijenio je pozornost svih sudionika koji su uživali slušajući ga kako pjeva. Zasigurno će ovo biti dan koji će naš Ivan pamtiti cijeli život. Čim smo sjeli u autobus za Split, Ivan je usnuo. A kako i ne bi? Što od uzbuđenja, što od svih lijepih događaja koje je proživio taj dan. Želimo mu još puno uspjeha kroz školovanje i odrastanje!