Zvjezdar na putu prema zvijezdama!

Autor: Zdenka Strizrep, Ela Veža, Antonio Vetma, 9. 5. 2017.

Ove godine, naša škola posebno je ponosna na svog predstavnika na državnom natjecanju iz hrvatskoga jezika. Naš Antoinio Vetma pod stručnim vodstvom mentorice Zdenke Strizrep osvojio je visoko drugo mjesto. Uzevši u obzir da se na ovo natjecanje poziva veoma malen broj učenika plasman je i više nego izvrstan. Svoju ljubav prema riječi i izričaju Antonio i njegova mentorica Zdenka pokazali su i tako što su s nama podijelili svoje dojmove i radost zbog izuzetnog postignuća.

Bravo Antonio! Nebo ti je granica! :)

Zvjezdar na putu prema zvijezdama

Ovogodišnja državna razina Natjecanja iz poznavanja Hrvatskoga jezika održala se u Šibeniku. Hotel „Niko“ u hotelskom naselju „Solaris“ primio je najbolje jezičare sedmih, osmih i svih razreda srednje škole. Predstavnik naše škole, učenik osmog c razreda Antonio Vetma, pod budnim okom mentorice Zdenke Strizrep osvojio je drugo mjesto, odnosno 98 bodova od mogućih sto. Osvojio je i Povjerenstvo svojom lucidnošću, znanjem i minucioznošću.

„Nakon objave neslužbenih rezultata Natjecanja vidio sam da imam 97 bodova. Mentorica i ja bili smo neizmjerno sretni. Žalio sam se jer je u jednom zadatku traženi odgovor bio zvjezdoznanac, a moj odgovor zvjezdar nije priznan iako se nalazi u Institutovu Pravopisu i znači isto što i zvjezdoznanac. Borio sam se za spomenuti bod i na kraju sam ga dobio. Riječ zvjezdar sigurno će mi još dugo ostati u sjećanju. Nadam se da ću ovaj uspjeh ponoviti“, rekao je Antonio.

Čestitamo! Želimo Antoniju da ostvari velik uspjeh i sljedećih godina u srednjoj

« Ožujak 2024 »