Posjet prihvatu za beskućnike i socijalnoj samoposluzi

Autor: Antonela PETRIĆ, Josipa Stipica, 27. 3. 2018.

Petkom nakon petog sata, kad školsko zvono najavi vikend većini učenika škole, naši volonteri za još neko vrijeme odgode razbibrigu i posvete koji sat onima kojima je potrebna neka vrsta pomoći. Prošlog petka smo tako iskoračili iz naših uobičajenih školskih aktivnosti i posjetili prihvat za beskućnike i socijalnu samoposlugu koji vodi udruga MOST.  Dočekao nas je ljubazni Ante – voditelj prihvata te nas upoznao s načinom na koji prihvatilište funkcionira. Kroz neformalni razgovor doznali smo koliko beskućnika primaju, koji su razlozi zbog kojih ljudi postaju beskućnici, koliko je naših sugrađana primorano koristit usluge socijalne samoposluge, a rodile su se i nove ideje kako onima koje život nije baš mazio uljepšati tmurnu svakodnevicu. Naše ideje podijelit ćemo sa svima nakon školskih praznika i toplo se nadamo da će naići na potporu i razumjevanje.

Školski volonteri

« Svibanj 2018 »

24.05.2018. 11:45
Dodjela nagrada pobjedničkim scenarijima CARNET-ovog natjecanja „Lektira na pozornici robotskog kazališta“
U subotu, 26. svibnja 2018. godine, u 11 sati u I. tehničkoj školi Tesla, održat će se svečana dodjela nagrada pobjednicima CARNET-ovog natjecanja „Lektira na pozornici robotskog kazališta“ . Pozivamo sve sudionike natjecanja, ali i sve zainteresirane za ovaj uspješan projekt da se pridruže i sudjeluju na svečanoj dodjeli nagrada koju će voditi glumac Bojan Navojec.

22.05.2018. 15:35
CARNET na Znanstvenom pikniku 2018.
Sedmi po redu Znanstveni piknik održat će se od 25. do 27. svibnja 2018. godine na jezeru Jarun (Otok Univerzijade) u Zagrebu, pod visokim pokroviteljstvom Ureda Predsjednice Republike Hrvatske, Ministarstva znanosti i obrazovanja te Grada Zagreba.