ČA u versin, ričima i pinelu

Autor: Antonela PETRIĆ, Jagoda Čopac, 18. 4. 2018.

ČA u versin, ričima i pinelu naziv je za 3. literarni, recitatorski i likovni natječaj koji je održan 13. travnja 2018. u OŠ Bijaći u Kaštel Novom organiziran u suradnji s Agencijom za odgoj i obrazovanje.Tema ovog već tradicionalnog natječaja bila je "Ljubav".

Prije same svečanosti za djecu su osmišljene brojne aktivnosti. Članovi KUD-a Karol Woytyla iz Kaštel Kambelovca izveli su prigodnu kazališnu predstavu, upriličen je književni susret sa čakavskom pjesnikinjom Anelom Borčić te su organizirane radionice pisanja ljubavnih pisama na temu Miljenka i Dobrile koje su učenici simbolično ubacili u poštanski sandučić.
U recitatorskom izričaju sudjelovalo je 62 učenika među kojima su i učenici naše škole 2.d razreda (Anđela Nevistić, Lana Bulić, Ava Mihovilović, Bernard Boban, Ivan Vidović i Tomislav Žuro) pod mentorstvom učiteljice Jagode Čopac i učenici 4.a (Klara Aljinović, Ilijana Nevistić, Toni Hajdić, Viktor Gazin, Zrinka Jurić, Ante Radić, Leona Marijanović, Nina Buntić i Luka Agnić) pod mentorstvom učiteljice Nives Petričević. Naša škola zaista se može ponositi jer su učenici 2.d osvojili 1. mjesto, a učenici 4.a osvojili su 3. mjesto u recitatorskom izričaju pjesama naše čakavske pjesnikinje Zvjezdane Čagalj.
Drugaši i četvrtaši su pozvani na 8. susret Dica  i ČAkavica koji će se održati 18. svibnja 2018. s početkom u 17 sati u Kazalištu lutaka.

Zahvaljujemo domaćinima na izvrsnoj organizaciji te se nadamo da se vidimo i dogodine.
Neka naše ČA nikad ne gre ĆA!

« Rujan 2018 »

19.09.2018. 14:56
U okviru CECIIS-a održan Dan e-Škola
Na Fakultetu organizacije i informatike u Varaždinu započela je trodnevna znanstvena konferencija posvećena informacijskim i inteligentnim sustavima - CECIIS 2018.

29.08.2018. 10:24
Webinar za učenike i roditelje: analitike učenja u e-Školama
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNET organizira webinar na temu sustava za analitike učenja koji je osmišljen u okviru pilot projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“.