"Mitovi i legende" - natjecanje iz likovne kulture

Autor: Antonela PETRIĆ, Hajdi VLAK, 1. 3. 2018.

Ove godine zadatak iz predmeta Likovna kultura zasnivao se na poticaju "Mitovi i legende". Učenici su pomoću metalne žice (bakrene i aluminijske) napravili svoje skulpture. Te skulpture proizlaze iz njihovog viđenja nekog mitološkog bića.

Iznenađujuće je kako dijete ima sposobnost kreirati i pronaći likovno rješenje uz primjenu likovnih pojmova elemenata i načela oblikovanja. Oni su svojim individualnim izrazom na jedinstven i kreativan način pronašli rješenje za svoj zadatak.

Povjerenstvo za odabir likovnih radova na nivou županije prepoznalo je radove naših učenika pa su 3 rada izložena u Galeriji Kralja Zvonimira u Solinu. Od tri rada koja su izradili Nika Mandić -"Božica Nika", Luka Bepo Kaliterna - "Krilati lav" i Mia Sarajčev - "Medusa", dva rada odlaze na državno natjecanje koje će se sredinom travnja održati u Našicama.

Pod -više možete pogledati fotografije radova naših troje kreativaca.

Nika Mandić - "Božica Nika"

Bepo Luka Kaliterna - "Krilati lav"

Mia Sarajčev - "Medusa"

« Svibanj 2018 »

24.05.2018. 11:45
Dodjela nagrada pobjedničkim scenarijima CARNET-ovog natjecanja „Lektira na pozornici robotskog kazališta“
U subotu, 26. svibnja 2018. godine, u 11 sati u I. tehničkoj školi Tesla, održat će se svečana dodjela nagrada pobjednicima CARNET-ovog natjecanja „Lektira na pozornici robotskog kazališta“ . Pozivamo sve sudionike natjecanja, ali i sve zainteresirane za ovaj uspješan projekt da se pridruže i sudjeluju na svečanoj dodjeli nagrada koju će voditi glumac Bojan Navojec.

22.05.2018. 15:35
CARNET na Znanstvenom pikniku 2018.
Sedmi po redu Znanstveni piknik održat će se od 25. do 27. svibnja 2018. godine na jezeru Jarun (Otok Univerzijade) u Zagrebu, pod visokim pokroviteljstvom Ureda Predsjednice Republike Hrvatske, Ministarstva znanosti i obrazovanja te Grada Zagreba.