"Mitovi i legende" - natjecanje iz likovne kulture

Autor: Antonela PETRIĆ, Hajdi VLAK, 1. 3. 2018.

Ove godine zadatak iz predmeta Likovna kultura zasnivao se na poticaju "Mitovi i legende". Učenici su pomoću metalne žice (bakrene i aluminijske) napravili svoje skulpture. Te skulpture proizlaze iz njihovog viđenja nekog mitološkog bića.

Iznenađujuće je kako dijete ima sposobnost kreirati i pronaći likovno rješenje uz primjenu likovnih pojmova elemenata i načela oblikovanja. Oni su svojim individualnim izrazom na jedinstven i kreativan način pronašli rješenje za svoj zadatak.

Povjerenstvo za odabir likovnih radova na nivou županije prepoznalo je radove naših učenika pa su 3 rada izložena u Galeriji Kralja Zvonimira u Solinu. Od tri rada koja su izradili Nika Mandić -"Božica Nika", Luka Bepo Kaliterna - "Krilati lav" i Mia Sarajčev - "Medusa", dva rada odlaze na državno natjecanje koje će se sredinom travnja održati u Našicama.

Pod -više možete pogledati fotografije radova naših troje kreativaca.

Nika Mandić - "Božica Nika"

Bepo Luka Kaliterna - "Krilati lav"

Mia Sarajčev - "Medusa"

Zbor učenika

Izvedba "Ježića" na kanalu YouTube

« Siječanj 2019 »

21.12.2018. 12:24
Potpisan Sporazum o suradnji između CARNET-a i Inovacijskog centra Nikola Tesla
U četvrtak, 20. prosinca 2018. godine potpisan je Sporazum o suradnji između CARNET-a i Inovacijskog centra Nikola Tesla (ICENT).

07.12.2018. 15:30
Održan Strateški forum o digitalnom sazrijevanju škola
U organizaciji Hrvatske akademske i istraživačke mreže – CARNET i Ministarstva znanosti i obrazovanja, održan je Strateški forum pod nazivom "Digitalno sazrijevanje škola". Na Forumu su uz pomoćnicu ministrice znanosti i obrazovanja, prof. Lidiju Kralj sudjelovali i Ádám Horváth iz mađarskog Centra za digitalnu pedagogiju i metodologiju i Borut Čampelj iz Ministarstva obrazovanja, znanosti i sporta u Sloveniji.