"Mitovi i legende" - natjecanje iz likovne kulture

Autor: Antonela PETRIĆ, Hajdi VLAK, 1. 3. 2018.

Ove godine zadatak iz predmeta Likovna kultura zasnivao se na poticaju "Mitovi i legende". Učenici su pomoću metalne žice (bakrene i aluminijske) napravili svoje skulpture. Te skulpture proizlaze iz njihovog viđenja nekog mitološkog bića.

Iznenađujuće je kako dijete ima sposobnost kreirati i pronaći likovno rješenje uz primjenu likovnih pojmova elemenata i načela oblikovanja. Oni su svojim individualnim izrazom na jedinstven i kreativan način pronašli rješenje za svoj zadatak.

Povjerenstvo za odabir likovnih radova na nivou županije prepoznalo je radove naših učenika pa su 3 rada izložena u Galeriji Kralja Zvonimira u Solinu. Od tri rada koja su izradili Nika Mandić -"Božica Nika", Luka Bepo Kaliterna - "Krilati lav" i Mia Sarajčev - "Medusa", dva rada odlaze na državno natjecanje koje će se sredinom travnja održati u Našicama.

Pod -više možete pogledati fotografije radova naših troje kreativaca.

Nika Mandić - "Božica Nika"

Bepo Luka Kaliterna - "Krilati lav"

Mia Sarajčev - "Medusa"

« Kolovoz 2018 »

02.08.2018. 13:06
Pilot projektom e-Škole započela digitalna transformacija škola u Hrvatskoj
Škole koje sudjeluju u CARNET-ovom pilot projektu "e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola" značajno su napredovale u primjeni digitalnih tehnologija, pokazuju rezultati završnog vrednovanja digitalne zrelosti škola koje su CARNET i Fakultet organizacije i informatike Sveučilišta u Zagrebu (FOI), akademski partner na projektu, proveli u razdoblju od veljače do travnja ove godine.