Posjet prihvatu za beskućnike i socijalnoj samoposluzi

Autor: Antonela PETRIĆ, Josipa Stipica, 27. 3. 2018.

Petkom nakon petog sata, kad školsko zvono najavi vikend većini učenika škole, naši volonteri za još neko vrijeme odgode razbibrigu i posvete koji sat onima kojima je potrebna neka vrsta pomoći. Prošlog petka smo tako iskoračili iz naših uobičajenih školskih aktivnosti i posjetili prihvat za beskućnike i socijalnu samoposlugu koji vodi udruga MOST.  Dočekao nas je ljubazni Ante – voditelj prihvata te nas upoznao s načinom na koji prihvatilište funkcionira. Kroz neformalni razgovor doznali smo koliko beskućnika primaju, koji su razlozi zbog kojih ljudi postaju beskućnici, koliko je naših sugrađana primorano koristit usluge socijalne samoposluge, a rodile su se i nove ideje kako onima koje život nije baš mazio uljepšati tmurnu svakodnevicu. Naše ideje podijelit ćemo sa svima nakon školskih praznika i toplo se nadamo da će naići na potporu i razumjevanje.

Školski volonteri

« Rujan 2018 »

19.09.2018. 14:56
U okviru CECIIS-a održan Dan e-Škola
Na Fakultetu organizacije i informatike u Varaždinu započela je trodnevna znanstvena konferencija posvećena informacijskim i inteligentnim sustavima - CECIIS 2018.

29.08.2018. 10:24
Webinar za učenike i roditelje: analitike učenja u e-Školama
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNET organizira webinar na temu sustava za analitike učenja koji je osmišljen u okviru pilot projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“.