Proljetni radovi u školskom vrtu

Autor: Antonela PETRIĆ, 18. 4. 2018.

Proljeće, mnogima omiljeno godišnje doba, ujedno je i godišnje doba kada je potrebno obaviti dosta poslova u vrtovima, baštama i poljima. Tako su i naši vrijedni učenici i učenice pristupili radovima u našem školskom masliniku. Zainteresiranih učenika je bilo mnogo pa su podijeljeni u grupe učili koristiti različite poljoprivredne alate u praktičnoj primjeni na održavanju maslina. Učenici i učenice su pokazali nevjerojatan entuzijazam i zaraznu energiju budući da su aktivnost provodili nakon netom završene nastave. Odradili smo prva okopavanja maslina i proljetnu dohranu ili gnjojidbu. Vrijeme nam je proletjelo brzo, aktivnosti i zabave nije nedostajalo. Učenike koji su zainteresirani za vrtlarenje, dobru zabavu i stjecanje praktičnih znanja pozivamo da se uključe u brojne aktivnosti koje će sljedećih tjedana odvijati u školskom vrtu. Planiramo nastaviti rad na maslinama, posaditi limun, smokve, ružmarin, lavandu i brojne druge korisne biljke. Naučit ćemo kako se rade vrtne stazice, formiraju gredice za povrće, izrađuju korita za cvijeće i kako se popunjavaju zemljom. U narednim tjednima krenut će se sa sijanjem i sadnjom kako bismo imali vrt pun mirisnog cvijeća i bilja, te u budućnosti, nadamo se, i zdravog povrća. Zelenilo, rad u prirodi i mirisi prirode opuštaju i umiruju, pa nas tako naš vrt i briga za njega oplemenjuje i pokreće našu životnu energiju. Stoga s nestrpljenjem očekujemo novo druženje i opuštanje od svakodnevnih briga i obveza.

Nikola Grgić, uč. povijesti

Zbor učenika

Izvedba "Ježića" na kanalu YouTube

« Studeni 2018 »

14.11.2018. 11:22
Započela provedba pilot projekta CRISS u osnovnim i srednjim školama Hrvatske
U rujnu 2018. godine započela je provedba onsite pilot projekta CRISS koji se odvija u okviru programa Europske unije za istraživanja i inovacije OBZOR 2020 i ima za svrhu razvoj i pilot implementaciju digitalne platforme za stjecanje, vrednovanje i certifikaciju digitalnih kompetencija učenika.

05.11.2018. 10:07
Poziv na predstavljanje: Stare lektire u novome ruhu
U okviru Informativnog utorka, CARNET će predstaviti 72 nove inačice e-Lektira koje su objavljene na istoimenom portalu. Predstavljanje će se održati u utorak, 6. studenoga 2018. godine, u 10 sati u prostoru Gradske knjižnice na Starčevićevom trgu 4.