Proljetni radovi u školskom vrtu

Autor: Antonela PETRIĆ, 18. 4. 2018.

Proljeće, mnogima omiljeno godišnje doba, ujedno je i godišnje doba kada je potrebno obaviti dosta poslova u vrtovima, baštama i poljima. Tako su i naši vrijedni učenici i učenice pristupili radovima u našem školskom masliniku. Zainteresiranih učenika je bilo mnogo pa su podijeljeni u grupe učili koristiti različite poljoprivredne alate u praktičnoj primjeni na održavanju maslina. Učenici i učenice su pokazali nevjerojatan entuzijazam i zaraznu energiju budući da su aktivnost provodili nakon netom završene nastave. Odradili smo prva okopavanja maslina i proljetnu dohranu ili gnjojidbu. Vrijeme nam je proletjelo brzo, aktivnosti i zabave nije nedostajalo. Učenike koji su zainteresirani za vrtlarenje, dobru zabavu i stjecanje praktičnih znanja pozivamo da se uključe u brojne aktivnosti koje će sljedećih tjedana odvijati u školskom vrtu. Planiramo nastaviti rad na maslinama, posaditi limun, smokve, ružmarin, lavandu i brojne druge korisne biljke. Naučit ćemo kako se rade vrtne stazice, formiraju gredice za povrće, izrađuju korita za cvijeće i kako se popunjavaju zemljom. U narednim tjednima krenut će se sa sijanjem i sadnjom kako bismo imali vrt pun mirisnog cvijeća i bilja, te u budućnosti, nadamo se, i zdravog povrća. Zelenilo, rad u prirodi i mirisi prirode opuštaju i umiruju, pa nas tako naš vrt i briga za njega oplemenjuje i pokreće našu životnu energiju. Stoga s nestrpljenjem očekujemo novo druženje i opuštanje od svakodnevnih briga i obveza.

Nikola Grgić, uč. povijesti

« Svibanj 2018 »

24.05.2018. 11:45
Dodjela nagrada pobjedničkim scenarijima CARNET-ovog natjecanja „Lektira na pozornici robotskog kazališta“
U subotu, 26. svibnja 2018. godine, u 11 sati u I. tehničkoj školi Tesla, održat će se svečana dodjela nagrada pobjednicima CARNET-ovog natjecanja „Lektira na pozornici robotskog kazališta“ . Pozivamo sve sudionike natjecanja, ali i sve zainteresirane za ovaj uspješan projekt da se pridruže i sudjeluju na svečanoj dodjeli nagrada koju će voditi glumac Bojan Navojec.

22.05.2018. 15:35
CARNET na Znanstvenom pikniku 2018.
Sedmi po redu Znanstveni piknik održat će se od 25. do 27. svibnja 2018. godine na jezeru Jarun (Otok Univerzijade) u Zagrebu, pod visokim pokroviteljstvom Ureda Predsjednice Republike Hrvatske, Ministarstva znanosti i obrazovanja te Grada Zagreba.