Književnik Luko Paljetak u našoj školi

Autor: Antonela PETRIĆ, 30. 4. 2018.

U četvrtak, 26. travnja ugostili smo dubrovačkog književnika i akademika Luku Paljetka.  Učenici su njegov dolazak popratili velikim aplauzom kao znakom dobrodošlice, ali i znakom radosti i nestrpljenja za predstojeće druženje. Luko Paljetak rođen je u Dubrovniku u kojemu je proveo djetinjstvo i završio učiteljsku školu. Filozofski fakultet  završio je u Zadru, a doktorirao je na Filozofskom fakultetu u Zagrebu. Već  25 godina suradnik je i član Hrvatske akademije znanosti i umjetnostii. Radio je kao prevoditelj, redatelj i dramaturg u Kazaliaštu lutaka Zadru te urednik časopisa.

Ove godine Luko Paljetak slavi 50 godina svoga stvaralaštva pa su učenici počašćeni njegovim dolaskom pripremili prigodan program, a zbor je pod vodstvom učitelja Darka Matičevića otpjevao Lukinu pjesmu "Ježić Ubodežić" koju je uglazbio upravo naš učitelj Matičević. Ravnateljica je potom pozdravila dragoga gosta, učenike i učitelje naznačivši vrijednost ovoga događaja. U drugom dijelu programa autor je jednostavnim i toplim riječima djeci pričao i recitirao svoje pjesme, govorio o sebi i svome književnome radu. Uvijek duhovit, neposredan i pozitivan ostavio je u svima nama osjećaj ispunjenosti i inspiriranosti. U sat vremena koliko je trajalo druženje i razgovor s književnikom radoznali ljubitelji knjige dobili su odgovore na mnoga pitanja. Hana iz 3.c pročitala je književniku pjesmu koju je napisala za njega i dobila obećanje da će, idući put kada dođe u našu školu, i on njoj napisati pjesmu. Svaki učenik koji je želio, dobio je potpis i posvetu književnika. Ovaj važan događaj popratili su i mediji. Fotografije sa susreta pogledajte u foto-galeriji.

« Svibanj 2018 »

22.05.2018. 15:35
CARNET na Znanstvenom pikniku 2018.
Sedmi po redu Znanstveni piknik održat će se od 25. do 27. svibnja 2018. godine na jezeru Jarun (Otok Univerzijade) u Zagrebu, pod visokim pokroviteljstvom Ureda Predsjednice Republike Hrvatske, Ministarstva znanosti i obrazovanja te Grada Zagreba.

21.05.2018. 13:46
Scientix webinar: „An introduction to Scientix and eTwinning“
U sklopu Scientix 3 projekta u utorak, 22. svibnja 2018. godine, u 18.00 sati održat će se webinar pod nazivom „An introduction to Scientix and eTwinning“.