Književnik Luko Paljetak u našoj školi

Autor: Antonela PETRIĆ, 30. 4. 2018.

U četvrtak, 26. travnja ugostili smo dubrovačkog književnika i akademika Luku Paljetka.  Učenici su njegov dolazak popratili velikim aplauzom kao znakom dobrodošlice, ali i znakom radosti i nestrpljenja za predstojeće druženje. Luko Paljetak rođen je u Dubrovniku u kojemu je proveo djetinjstvo i završio učiteljsku školu. Filozofski fakultet  završio je u Zadru, a doktorirao je na Filozofskom fakultetu u Zagrebu. Već  25 godina suradnik je i član Hrvatske akademije znanosti i umjetnostii. Radio je kao prevoditelj, redatelj i dramaturg u Kazaliaštu lutaka Zadru te urednik časopisa.

Ove godine Luko Paljetak slavi 50 godina svoga stvaralaštva pa su učenici počašćeni njegovim dolaskom pripremili prigodan program, a zbor je pod vodstvom učitelja Darka Matičevića otpjevao Lukinu pjesmu "Ježić Ubodežić" koju je uglazbio upravo naš učitelj Matičević. Ravnateljica je potom pozdravila dragoga gosta, učenike i učitelje naznačivši vrijednost ovoga događaja. U drugom dijelu programa autor je jednostavnim i toplim riječima djeci pričao i recitirao svoje pjesme, govorio o sebi i svome književnome radu. Uvijek duhovit, neposredan i pozitivan ostavio je u svima nama osjećaj ispunjenosti i inspiriranosti. U sat vremena koliko je trajalo druženje i razgovor s književnikom radoznali ljubitelji knjige dobili su odgovore na mnoga pitanja. Hana iz 3.c pročitala je književniku pjesmu koju je napisala za njega i dobila obećanje da će, idući put kada dođe u našu školu, i on njoj napisati pjesmu. Svaki učenik koji je želio, dobio je potpis i posvetu književnika. Ovaj važan događaj popratili su i mediji. Fotografije sa susreta pogledajte u foto-galeriji.

« Rujan 2018 »

19.09.2018. 14:56
U okviru CECIIS-a održan Dan e-Škola
Na Fakultetu organizacije i informatike u Varaždinu započela je trodnevna znanstvena konferencija posvećena informacijskim i inteligentnim sustavima - CECIIS 2018.

29.08.2018. 10:24
Webinar za učenike i roditelje: analitike učenja u e-Školama
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNET organizira webinar na temu sustava za analitike učenja koji je osmišljen u okviru pilot projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“.