Dica i ČAkavica

Autor: Nives PETRIČEVIĆ, Antonela PETRIĆ, Jagoda Čopac, 21. 5. 2018.

Osmi susret, pod nazivom Dica i ČAkavica, održao se 18. svibnja 2018. u Kazalištu lutaka u Splitu. Garancija da naše ČA nikud neće otić iz najlipjeg grada na svitu jest to što odgojiteljice, učiteljice i profesori s ljubavlju prenose čakavsku rič na mlađe naraštaje. Tako se mogao čuti i vidjeti cijeli kolaž recitacija, pjesama i igrokaza na našoj predivnoj dalmatinskoj i čakavskoj riči.  Našu školu su predstavljali učenici 2.d (Lana Bulić, Bernard Boban, Anđela Nevistić, Ava Mihovilović, Ivan Vidović i Tomislav Žuro) s dramsko-scenskom igrom Spli'ska dica pod mentorstvom učiteljice Jagode Čopac i učenici 4.a (Luka Agnić, Klara Aljinović, Viktor Gazin, Leona Marijanović i Ante Radić) s ulomkom iz mjuzikla Romeo i Đula pod mentorstvom učiteljice Nives Petričević. Uživanje je bilo čuti našu dragu djecu, još od vrtićke dobi pa do školske, kako recitiraju, pjevaju, glume i to sve na našem najlipjem čakavskom jeziku. Neka naše ČA šta dulje traje pa se vidimo i dogodine!

« Lipanj 2018 »

15.06.2018. 14:43
Objavljena "Nacionalna taksonomija računalno-sigurnosnih incidenata"
U okviru provedbe projekta GrowCERT izrađena je “Nacionalna taksonomija računalno-sigurnosnih incidenata” nastala temeljem  Akcijskog plana za provedbu Nacionalne strategije kibernetičke sigurnosti .

14.06.2018. 23:54
Uklonjene poteškoće u radu e-Dnevnik aplikacije za učenike
U četvrtak, 14. lipnja 2018. godine, u kasnim večernjim satima uočene su nepravilnosti u radu e-Dnevnik aplikacije za učenike. CARNET je tijekom noći poduzeo sve radnje na uklanjanju poteškoća s pristupom e-Dnevnik aplikaciji koje su uočene kod dijela korisnika sustava ocjene.skole.hr  te je u ranim jutarnjim satima uspostavljena puna funkcionalnost e-Dnevnik aplikacije za učenike.