70. godina naše škole

Autor: Antonela PETRIĆ, 26. 5. 2018.

Prigodnim programom izvedenim u atriju škole, jučer, 25. svibnja obilježili smo i proslavili 70. rođendan naše škole.

Ravnateljica Antonela Petrić je nakon pozdrava dobrodošlice istaknula: "70 godina brzo je prošlo, škola je mijenjala i imena i lokacije, ali jedno je ostalo isto:  zajedništvo naših učitelja, učenika i roditelja, te entuzijazam i predanost obrazovanju i odgoju mladih naraštaja."

Zamjenica gradonačelnika Jelena Hrgović čestitala nam je ovaj veliki jubilej: "Ovo je lijep primjer kako jedna škola može funkcionirati, uz entuzijazam učitelja i veselje učenika. Od srca vam čestitam Dan škole za koju želim da bude ponos grada, te da iz nje izlaze čestiti i mladi ljudi nama svima na ponos."

Uslijedio je prigodan program sastavljen od:

- prezentacije povijesne kronologije nastanka škole, od najranijih zapisa u školskim Ljetopisima  iz 1935. godine i onima iz 1947./48 u kojima se po prvi put spominje osnutak naše škole

-  scenskog  igrokaza "Romeo i Đula" u duhu staroga Splita koji nas podsjeća na stare splitske običaje, na obiteljske intrige, čakavski govor i u koji nas kroz ljubav dvoje mladih ljudi koji se uspiju za nju izboriti usprkos svim nedaćama obiteljskih odnosa podsjeća na ono što je najveće ljudsko bogatstvo, a to je upravo ljubav. Uz zbor, dramske grupe, mali i veliki zbor, glumci igrokaza bili su na vrhuncu zadatka, a svi skupa su dobili sve pohvale publike na izvrsno odrađenoj predstavi.

O školi iz medija pročitaj pod više.

« Kolovoz 2018 »

02.08.2018. 13:06
Pilot projektom e-Škole započela digitalna transformacija škola u Hrvatskoj
Škole koje sudjeluju u CARNET-ovom pilot projektu "e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola" značajno su napredovale u primjeni digitalnih tehnologija, pokazuju rezultati završnog vrednovanja digitalne zrelosti škola koje su CARNET i Fakultet organizacije i informatike Sveučilišta u Zagrebu (FOI), akademski partner na projektu, proveli u razdoblju od veljače do travnja ove godine.