Prijava i upis kandidata s teškoćama u 1.razred srednje škole

Autor: Antonela PETRIĆ, 29. 5. 2018.

Kandidati s teškoćama javljaju se u razdoblju od 25. svibnja do 9. lipnja 2018. godine Uredu državne uprave, Vukovarska 1, Split koji će im pomoći u postupku prijave. Tom prilikom roditelji i kandidat iskazuju svoj odabir liste prioriteta prema obrazovnim programima koje je Hrvatski zavod za zapošljavanje naveo u svom stručnom mišljenju. Budući će svoj odabir  iskazati na posebnom obrascu, uz potpis, kandidati nisu dužni dostaviti prijavnicu iz osnovne škole.

Opširnije pod - više.

Napominjemo da kandidati ne moraju navesti sve obrazovne programe koji su im preporučeni, iako im to smanjuje mogućnost za upis. Također, obrazovni programi koji su navedeni u stručnom mišljenju HZZ-a ne predstavljaju listu prioriteta kandidata.

Upisno povjerenstvo Ureda državne uprave unijet će odabire pojedinih kandidata najkasnije do 15.lipnja 2018., a nakon toga zatvorit će se mogućnost unosa odabira te će se kandidati rangirati na zasebnim ljestvicama poretka 21.lipnja 2018.

Naglašavamo da sam poredak obrazovnih programa na listi prioriteta koji će roditelji i kandidat iskazati upisnom povjerenstvu Ureda ne jamči upis u prvi izbor kandidata. Konačan upis ovisi i o drugim kandidatima s teškoćama na ljestvici, njihovom broju bodova, kao i o upisnim kvotama, a sukladno Državnom pedagoškom standardu srednjoškolskog sustava odgoja i obrazovanja. Kandidati koji na ovaj način ostvare pravo upisa neće se moći prijavljivati za upis u druge obrazovne programe.

Upisnom povjerenstvu Ureda roditelj i kandidat obavezno dostavljaju:

-  rješenje Ureda o primjerenom obliku školovanja

- stručno mišljenje Službe za profesionalno usmjeravanje Hrvatskog zavoda za zapošljavanje

Priloženi dokumenti:
Obrazac_prijave_TUR_2018.docx (12.40 KB)

Zbor učenika

Izvedba "Ježića" na kanalu YouTube

« Prosinac 2018 »

07.12.2018. 15:30
Održan Strateški forum o digitalnom sazrijevanju škola
U organizaciji Hrvatske akademske i istraživačke mreže – CARNET i Ministarstva znanosti i obrazovanja, održan je Strateški forum pod nazivom "Digitalno sazrijevanje škola". Na Forumu su uz pomoćnicu ministrice znanosti i obrazovanja, prof. Lidiju Kralj sudjelovali i Ádám Horváth iz mađarskog Centra za digitalnu pedagogiju i metodologiju i Borut Čampelj iz Ministarstva obrazovanja, znanosti i sporta u Sloveniji.

04.12.2018. 09:01
Najava: Strateški forum "Digitalno sazrijevanje škola"
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNET u suradnji s Ministarstvom znanosti i obrazovanja organizira Strateški forum pod nazivom "Digitalno sazrijevanje škola", koji će se održati u srijedu, 5. prosinca 2018. godine s početkom u 15 sati u prostorijama Ministarstva znanosti i obrazovanja.