Prijava i upis kandidata s teškoćama u 1.razred srednje škole

Autor: Antonela PETRIĆ, 29. 5. 2018.

Kandidati s teškoćama javljaju se u razdoblju od 25. svibnja do 9. lipnja 2018. godine Uredu državne uprave, Vukovarska 1, Split koji će im pomoći u postupku prijave. Tom prilikom roditelji i kandidat iskazuju svoj odabir liste prioriteta prema obrazovnim programima koje je Hrvatski zavod za zapošljavanje naveo u svom stručnom mišljenju. Budući će svoj odabir  iskazati na posebnom obrascu, uz potpis, kandidati nisu dužni dostaviti prijavnicu iz osnovne škole.

Opširnije pod - više.

Napominjemo da kandidati ne moraju navesti sve obrazovne programe koji su im preporučeni, iako im to smanjuje mogućnost za upis. Također, obrazovni programi koji su navedeni u stručnom mišljenju HZZ-a ne predstavljaju listu prioriteta kandidata.

Upisno povjerenstvo Ureda državne uprave unijet će odabire pojedinih kandidata najkasnije do 15.lipnja 2018., a nakon toga zatvorit će se mogućnost unosa odabira te će se kandidati rangirati na zasebnim ljestvicama poretka 21.lipnja 2018.

Naglašavamo da sam poredak obrazovnih programa na listi prioriteta koji će roditelji i kandidat iskazati upisnom povjerenstvu Ureda ne jamči upis u prvi izbor kandidata. Konačan upis ovisi i o drugim kandidatima s teškoćama na ljestvici, njihovom broju bodova, kao i o upisnim kvotama, a sukladno Državnom pedagoškom standardu srednjoškolskog sustava odgoja i obrazovanja. Kandidati koji na ovaj način ostvare pravo upisa neće se moći prijavljivati za upis u druge obrazovne programe.

Upisnom povjerenstvu Ureda roditelj i kandidat obavezno dostavljaju:

-  rješenje Ureda o primjerenom obliku školovanja

- stručno mišljenje Službe za profesionalno usmjeravanje Hrvatskog zavoda za zapošljavanje

Priloženi dokumenti:
Obrazac_prijave_TUR_2018.docx (12.40 KB)

« Lipanj 2018 »

15.06.2018. 14:43
Objavljena "Nacionalna taksonomija računalno-sigurnosnih incidenata"
U okviru provedbe projekta GrowCERT izrađena je “Nacionalna taksonomija računalno-sigurnosnih incidenata” nastala temeljem  Akcijskog plana za provedbu Nacionalne strategije kibernetičke sigurnosti .

14.06.2018. 23:54
Uklonjene poteškoće u radu e-Dnevnik aplikacije za učenike
U četvrtak, 14. lipnja 2018. godine, u kasnim večernjim satima uočene su nepravilnosti u radu e-Dnevnik aplikacije za učenike. CARNET je tijekom noći poduzeo sve radnje na uklanjanju poteškoća s pristupom e-Dnevnik aplikaciji koje su uočene kod dijela korisnika sustava ocjene.skole.hr  te je u ranim jutarnjim satima uspostavljena puna funkcionalnost e-Dnevnik aplikacije za učenike.