Prometna učilica

Autor: Antonela Petrić, 30. 10. 2020.

Projekt „Prometna Učilica“ već dugi niz godina dio je operativnog plana Nacionalnog programa sigurnosti cestovnog prometa na prevenciji sigurnosti cestovnog prometa radi edukacije učenika osnovnih škola prometnim pravilima i propisima i u konačnici sigurnijem svakodnevnom sudjelovanju u prometu.

Priprema, pozor...krenuli su probni ispiti.

Do sada su pokrenuli 4 probna ispita, pa učenici mogu samostalno i zajedno s učiteljima i roditeljima nesmetano vježbati i koristiti sve sadržaje Prometne Učilice, te se tako uspješno pripremati za Natjecanje i prikupljanje bodova. Na poveznici https://ucilica.skole.hr/ pročitajte o načinu provedbe edukacije i organizacije natjecanja.

U cilju edukacije najosjetljivije skupine sudionika u prometu, podizanja razine poželjnog ponašanja i sigurnijeg sudjelovanju u prometu, Prometna Učilica već 12 godina provodi državno Natjecanje u poznavanju prometnih propisa. Kao poticaj za što uspješnije usvajanje znanja, za najbolje učenike, razrede, škole i voditelje Natjecanja  osiguratće se korisne i vrijedne nagrade.

Državno natjecanje u poznavanju prometnih propisa održat će se i za ovu školsku godinu.

Ovogodišnje državno Natjecanje krenut će nešto kasnije, jer se čeka okončanje još nekih administrativnih postupaka kao i razmatranje provedbenih aktivnosti s obzirom na epidemiološku situaciju.

Termin Natjecanja, novosti, pravila i nagrade bit će objavljen na gore navedenoj web  stranice Prometne Učilice. Kao i ranijih godina, djelatnici MUP-a će, prije početka natjecanja, u sve škole dostaviti plakate na kojima će također biti istaknuti svi bitni sadržaji vezani uz provedbu ovogodišnjeg državnog Natjecanja.