Dan ružičastih majica u 4.c

Autor: Nataša Hržić, Antonela Petrić, 26. 2. 2021.

Kao i protekle godine i ove smo posljednje srijede u mjesecu veljači obilježili Dan ružičastih majica kako bismo skrenuli pozornost na vršnjačko nasilje i svojim glasom uzviknuli STOP na  bilo kakav oblik nasilja među djecom.

Kroz razrednu radionicu s našom učiteljicom osvijestili smo pojmove NASILNIK, ŽRTVA I PROMATRAČ.

Razgovarali smo o tome zašto se ovakve situacije događaju i kako se mi trebamo ponašati ako nam se dogode.

Svoja razmišljanja smo zapisali.

Ovo je razmišljanje jedne naše učenice:

Ja sam vidjela neka nasilja koja su ružna i bezobrazna.

Šetala sam ulicom i vidjela jednog malo bolesnog dječaka kojeg su mlađa djeca gurala, tukla i govorila mu ružne riječi. Došla sam do njih i rekla tim dječacima da to nije lijepo i da taj dječak nije kriv što je bolestan te  da razmisle kako bi se oni osjećali na njegovom mjestu.

Ti dječaci su se nakon našeg razgovora ispričali bolesnom dječaku i čak postali prijatelji.

Kada sam se ja doselila u Split skoro svi iz ulice su me zezali zato što drugačije govorim. U školi, u prvom razredu mi se isto dogodilo. Učenici me nisu primali u igru, ali nakon nekog vremena se to promijenilo. Ipak, nije mi bilo lako.

Mislim da sam ja dobra prijateljica i nadam se da više nikome ne smeta što sam ja iz druge države.

Ako opet budem vidjela neko nasilje pokušat ću ili pomoći ili pozvati stariju osobu.

STOP svim nasiljima.

ROZA JE BOJA NAŠA,
POZDRAV OD VESELIH ČETVRTAŠA !

« Ožujak 2024 »