DAN ŠKOLE − STARIJA, ALI SVE LJEPŠA I MLAĐA DUHOM

Autor: Antonela Petrić, Petra Tomić, 26. 5. 2022.

Na jučerašnji dan, 25. svibnja, obilježili smo 74. rođendan naše škole. Naime, ovoga svibnja naša škola starija je za još jednu godinu, no usprkos tome, sve je ljepša i mlađa duhom. Nakon male pauze, ove godine došli smo proslaviti ovaj radostan dan recitacijama i veselom pjesmom. Ovaj je dan poseban svima nama koji svakodnevno boravimo u školi jer se tada s ponosom prisjećamo brojnih uspjeha naših učenika i učitelja. Pa smo tako, ispunjeni osjećajima ponosa i zajedništva, pripremili zanimljiv program koji su vodile naše učenice Mia Marić i Mia Begić (7. d). Umjesto naše ravnateljice, koja je nažalost bila spriječena nazočiti priredbi, pozdravila nas je uvijek vedra i nasmijana pedagoginja Lada. Uživali smo u raznovrsnim pjesmama i recitacijama – govorilo se tu i o abecedi, čudima, prijateljima, starim Splićanima, pa čak i o slavnim ljubavnim parovima. Nakon programa koji nas je zabavio i razgalio naša srca, pljeskom smo nagradili sve one vrijedne učenike koji su ove godine postigli zavidne rezultate na natjecanjima iz različitih predmeta. Posebnu nagradu uručili smo Paulu Ciottiju (učeniku 7. razreda) koji je osvojio 3. mjesto na županijskom natjecanju iz Povijesti te je pozvan na državno natjecanje, a budnim okom ga je pratio i bodrio njegov mentor Nikola Grgić.

Da bismo se osjećali kao kod kuće, potrudili su se naši učenici i učitelji pripremivši prodajne štandove koje smo posjetili nakon priredbe. Na prodajnoj izložbi i buvljaku sudjelovalo je puno marljivih ručica: Biblijsko-kreativna grupa Rukotvorine za djecu Madagaskara, Karitativna grupa i Volonterski klub Škole za Afriku, Učenička zadruga Oblutak te Knjižničarska grupa. Neki su pokazali svoju kreativnost izrađujući različite proizvode za prodajnu izložbu, a neki skupljali stvari za buvljak, naravno, uz poticaj i vodstvo svojih učitelja. Također, nakon priredbe u školskoj dvorani odvijala se prezentacija raznovrsnih sportova. Vjerujemo da smo svi uživali u programu i bar se na jedan dan prisjetili koliku važnost i ulogu škola ima u našim životima.

Sretan vam Dan naše škole! smiley

Priloženi dokumenti:
DAN_SKOLE_2022_-_REDOSLIJED_TOCAKA.docx (13.10 KB)