Svjetski dan bicikla i 1.školska Biciklijada

Autor: Robert Jelaska, Petra Tomić, 3. 6. 2022.

Danas obilježavamo Svjetski dan bicikla te smo u skladu s tim organizirali ( Robert Jelaska prof.tzk, Denis Puljiz prof.tzk te Tonkica Maras Anđelković prof.tehničke kulture ) i proveli 1. školsku Biciklijadu na našem sportskom igralištu na kojoj je sudjelovalo preko 50 učenika natjecatelja petih razreda. Velika većina učenika je došlo sa svojom vlastitom tehnički ispravnom biciklom,zaštitnom kacigom i zaštitnim prslukom. Na terenu je bio pripremljen poligon točnosti i spremnosti odnosno različiti zadaci koje su učenici trebali izvršiti te smo na taj način provjerili i njihovu motoričku sposobnost i vještinu upravljanja biciklom. Najbolja tri plasirana iz svakog razreda su dobili i zaslužene medalje.

5.a 5.b 5.c 5.d
1. Leon Jakupčević 1. Leona Simić 1. Toni Božić 1. Roko Samardžić
2. Lucija Grujica 2. Mate Perković 2. Toma Gabela 2. Klara Radić
3. Tomislav Matešan 3. Ante Domazet 3. Luka Gunjača 3. Ria Škegro

Generalna skupština UN-a je na svom zasjedanju u travnju 2018.proglasila 3.lipnja Svjetskim danom bicikla s ciljem posvećivanja pozornosti biciklu u razvojnim strategijama i uključivanju bicikla u međunarodne,regionalne,nacionalne i lokalne razvojne politike i programe.
Do iduće godine pozivamo vas da u svojim sredinama potičete sugrađanke i sugrađane na korištenje bicikla kao načina izbjegavanja svakodnevnih prometnih gužvi.
Sretno!