Pohvaljeni literarni i likovni rad na natječaju ČA u versin, riči i pinelu

Autor: Jagoda Čopac, Petra Tomić, 23. 6. 2022.

Učenici 4.a i 4.c i ove školske godine sudjelovali su na Međunarodnom  literarnom, recitatorskom i likovnom natječaju ČA u versin, riči i pinelu Osnovne škole Bijaći iz Kaštel Novog i to u svim kategorijama. Likovni uradak učenice Mihaele Roze Bokanić iz 4.a pod nazivom ČA more Mirna Sišul, moren i ja na temu ČA sve pinelon mogu ja i literarni uradak učenika 4.c Marka Jurišića Fala ti Splite nastao je na temu Ča moredu oni, moren i ja pohvaljeni su od strane prosudbenog Povjerenstva.

Na natječaj su poslani još i literarni radovi učenika 4.c  Korona vrime Gite Banović, Lipo vrime Lane Plazonić i Moj Split Mile Barać inspirirani pjesmama čakavskih pjesnika. Učenički likovni radovi  Lovre Ercegovića, Gite Banović i Mile Barać iz 4.c inspirirani su likovnom umjetnicom Vesnom Martinjak na temu Pinelon moren ka i Vesna Martinjak.

U recitatorskom izričaju ČA moredu oni, moremo i mi učenici 4.a Niko Vučemilo  i Marija Ćalušić izveli su dramsko-scensku igru koju je osmislila učiteljica Nives Petričević, dok su učenici 4.c  Gita Banović, Mila Barać, Lovre Ercegović, Marin Matijević, Karlo Parčina, Marica Tomić, Iva Vlajčić i Noa Živalj izveli dramsko-scensku igru ČA sve besidan moremo mi koju je osmislila učiteljica Jagoda Čopac prema stihovima čakavskog pjesnika Nađana Dumanića.

Čestitamo Mihaeli Rozi, Marku i svim sudionicima te njihovim učiteljicama Nives Petričević i Jagodi Čopac!