Izvanučionička nastava drugaša

Autor: Administrator , 25. 10. 2013.

Četvrtak su naši drugaši proveli u izvanučioničkoj nastavi. Prekrasno vrijeme pratilo ih je u njihovom naumu da uživo vide i osjete kako se odvija promet  različitim vrstama prijevoznih sredstava. Najprije su autobusom stigli u trajektno pristanište gdje su imali priliku vidjeti različite vrste brodova, a kako je splitska trajektna luka putnička luka, tako je u njoj bilo privezano mnogo trajekata.  Zatim su se zaustavili na autobusnom kolodvoru, razgledali perone, pročitali vozni red te razgledali prostorije u autobusnoj postaji. Najuzbudljiviji dio dana svakako je bio trenutak kada su se ukrcali u vlak kojim su se odvezli u Kaštel Stari. Većini učenika je to bila prva vožnja vlakom koju će sigurno dugo pamtiti. Autobusom su, zatim, produžili do zračne luke Resnik. Ljubazno osoblje pokazalo im je najvažnije prostorije zračne luke. Svi su imali želju ući u zrakoplov, no kako je to nemoguće ako nisi putnik, tako su se učenici morali zadovoljiti odlaskom u veliku čekaonicu s koje se pruža pogled na zrakoplove i uzletno-sletnu starzu.

Na povratku su se poigrali u solinskom parku te se puni lijepih dojmova vratili svojim kućama.