> Knjižnica

ČASOPISI ZA DJECU

Autor: Antonela Petrić, 14. 10. 2013.

Klikom na više otvorit će vam se popis časopisa koje možete pronaći u školskoj knjižnici.

Radost“ - ilustrirani književni dječji časopis za učenike od 1. do 4. razreda edukativno-zabavnog karaktera, koji prezentira hrvatsku dječju književnost, promovira nove autore i prijevode svjetskog stvaralaštva za djecu.

„Prvi izbor“ – dječji časopis namjenjen učenicima od 1. do 4. razreda, koristi se i kao pomoć u ranom učenju hrvatskog jezika, sadrži priče, crtice, basne, bajke i igrokaze.

„Modra lasta“ - zabavno - edukativni školski časopis koji slijedi nastavni program viših razreda osnovne škole, za učenike od 5. do 8. razreda, bavi se raznim aktualnim temama vezanim uz znanostobrazovanjekulturuglazbusport,film, modu...

„Drvo znanja“ – enciklopedijski časopis kojeg je Ministarstvo znanosti, obrazovanja i sporta odobrilo kao dodatni izvor znanja.

„Meridijani“ – edukativni časopis za geografiju, povijest, ekologiju i putovanja, prati nastavni plan i program geografije i povijesti.

Unikat“ – hobby - art časopis usmjeren na buđenje kreativnosti maštovito osmišljenim idejama namijenjen djeci i odraslima.

"Čovjek i svemir" – astronomsko - astronautički časopis namijenjen učenicima i nastavnicima, koji na popularan način objašnjava aktualne znanstvene informacije iz astronomije i drugih prirodnih znanosti, a koristan je kao pomoćna literatura u nastavi i izvannastavnim aktivnostima.