Susret s pjesnikom Enesom Kiševićem

Enes Kišević, poznati pjesnik i dramski umjetnik, dana 18. 03. 2010. je posjetio našu školu.Svrha ovog posjeta je bila da nas, učenike, uvede u svijet poezije. Za uvod nam je izrecitirao stihove poznatih  svjetskih pjesnika. Čuvši njegovo recitiranje i proživljavanje svakog stiha, ostali smo zapanjeni i duboko potreseni. Najviše mi se svidjela, i samom pjesniku vrlo draga, lirska pjesma velikoga Josipa Pupačića „Dobro jutro, more“ koja pokazuje pjesnikovu ljubav i čežnju za morem. Enes Kišević nam je ispričao kako najviše voli pisati haiku poeziju koja je inače jako zahtjevna jer teži za jednostavnošću i stvarnošću.. Neke od najboljih haiku pjesama svijeta proizašle su iz pera našega gosta. Draga mu je i njegova pjesma „Kosac“ jer govori o ratarevoj  zahvalnosti „majci zemljici“. Pjesnik je uz glumicu Andrianu Vicković recitirao Dizdarovu pjesmu „Modra rijeka“.

Vrijeme je brzo prolazilo i bližio se kraj susretu. Bio sam sretan što sam upoznao pravog pjesnika i što sam osjetio kako izgleda prava istinska ljubav prema poeziji.

Domagoj Jelić, 7.a

Zbor učenika

Izvedba "Ježića" na kanalu YouTube

« Studeni 2018 »

15.11.2018. 15:35
CUC 2018: Mreža ideja – sve što trebate znati o novim tehnologijama i digitalnom društvu
Znate li kojih je sedam načina da propadnete kao WiFi stručnjak? Jesu li roboti već u našim školama? Što kad aplikacije koje koristimo više nisu besplatne? Kako potrošiti 10.160.430.000,00 kuna? Kako napisati STEM priču? Kako isprintati molekulu DNA na 3D printeru?

14.11.2018. 11:22
Započela provedba pilot projekta CRISS u osnovnim i srednjim školama Hrvatske
U rujnu 2018. godine započela je provedba onsite pilot projekta CRISS koji se odvija u okviru programa Europske unije za istraživanja i inovacije OBZOR 2020 i ima za svrhu razvoj i pilot implementaciju digitalne platforme za stjecanje, vrednovanje i certifikaciju digitalnih kompetencija učenika.