Susret s pjesnikom Enesom Kiševićem

Enes Kišević, poznati pjesnik i dramski umjetnik, dana 18. 03. 2010. je posjetio našu školu.Svrha ovog posjeta je bila da nas, učenike, uvede u svijet poezije. Za uvod nam je izrecitirao stihove poznatih  svjetskih pjesnika. Čuvši njegovo recitiranje i proživljavanje svakog stiha, ostali smo zapanjeni i duboko potreseni. Najviše mi se svidjela, i samom pjesniku vrlo draga, lirska pjesma velikoga Josipa Pupačića „Dobro jutro, more“ koja pokazuje pjesnikovu ljubav i čežnju za morem. Enes Kišević nam je ispričao kako najviše voli pisati haiku poeziju koja je inače jako zahtjevna jer teži za jednostavnošću i stvarnošću.. Neke od najboljih haiku pjesama svijeta proizašle su iz pera našega gosta. Draga mu je i njegova pjesma „Kosac“ jer govori o ratarevoj  zahvalnosti „majci zemljici“. Pjesnik je uz glumicu Andrianu Vicković recitirao Dizdarovu pjesmu „Modra rijeka“.

Vrijeme je brzo prolazilo i bližio se kraj susretu. Bio sam sretan što sam upoznao pravog pjesnika i što sam osjetio kako izgleda prava istinska ljubav prema poeziji.

Domagoj Jelić, 7.a

Zbor učenika

Izvedba "Ježića" na kanalu YouTube

« Siječanj 2019 »

21.12.2018. 12:24
Potpisan Sporazum o suradnji između CARNET-a i Inovacijskog centra Nikola Tesla
U četvrtak, 20. prosinca 2018. godine potpisan je Sporazum o suradnji između CARNET-a i Inovacijskog centra Nikola Tesla (ICENT).

07.12.2018. 15:30
Održan Strateški forum o digitalnom sazrijevanju škola
U organizaciji Hrvatske akademske i istraživačke mreže – CARNET i Ministarstva znanosti i obrazovanja, održan je Strateški forum pod nazivom "Digitalno sazrijevanje škola". Na Forumu su uz pomoćnicu ministrice znanosti i obrazovanja, prof. Lidiju Kralj sudjelovali i Ádám Horváth iz mađarskog Centra za digitalnu pedagogiju i metodologiju i Borut Čampelj iz Ministarstva obrazovanja, znanosti i sporta u Sloveniji.