Susret s pjesnikom Enesom Kiševićem

Enes Kišević, poznati pjesnik i dramski umjetnik, dana 18. 03. 2010. je posjetio našu školu.Svrha ovog posjeta je bila da nas, učenike, uvede u svijet poezije. Za uvod nam je izrecitirao stihove poznatih  svjetskih pjesnika. Čuvši njegovo recitiranje i proživljavanje svakog stiha, ostali smo zapanjeni i duboko potreseni. Najviše mi se svidjela, i samom pjesniku vrlo draga, lirska pjesma velikoga Josipa Pupačića „Dobro jutro, more“ koja pokazuje pjesnikovu ljubav i čežnju za morem. Enes Kišević nam je ispričao kako najviše voli pisati haiku poeziju koja je inače jako zahtjevna jer teži za jednostavnošću i stvarnošću.. Neke od najboljih haiku pjesama svijeta proizašle su iz pera našega gosta. Draga mu je i njegova pjesma „Kosac“ jer govori o ratarevoj  zahvalnosti „majci zemljici“. Pjesnik je uz glumicu Andrianu Vicković recitirao Dizdarovu pjesmu „Modra rijeka“.

Vrijeme je brzo prolazilo i bližio se kraj susretu. Bio sam sretan što sam upoznao pravog pjesnika i što sam osjetio kako izgleda prava istinska ljubav prema poeziji.

Domagoj Jelić, 7.a

« Rujan 2018 »

19.09.2018. 14:56
U okviru CECIIS-a održan Dan e-Škola
Na Fakultetu organizacije i informatike u Varaždinu započela je trodnevna znanstvena konferencija posvećena informacijskim i inteligentnim sustavima - CECIIS 2018.

29.08.2018. 10:24
Webinar za učenike i roditelje: analitike učenja u e-Školama
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNET organizira webinar na temu sustava za analitike učenja koji je osmišljen u okviru pilot projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“.