Susret s pjesnikom Enesom Kiševićem

Enes Kišević, poznati pjesnik i dramski umjetnik, dana 18. 03. 2010. je posjetio našu školu.Svrha ovog posjeta je bila da nas, učenike, uvede u svijet poezije. Za uvod nam je izrecitirao stihove poznatih  svjetskih pjesnika. Čuvši njegovo recitiranje i proživljavanje svakog stiha, ostali smo zapanjeni i duboko potreseni. Najviše mi se svidjela, i samom pjesniku vrlo draga, lirska pjesma velikoga Josipa Pupačića „Dobro jutro, more“ koja pokazuje pjesnikovu ljubav i čežnju za morem. Enes Kišević nam je ispričao kako najviše voli pisati haiku poeziju koja je inače jako zahtjevna jer teži za jednostavnošću i stvarnošću.. Neke od najboljih haiku pjesama svijeta proizašle su iz pera našega gosta. Draga mu je i njegova pjesma „Kosac“ jer govori o ratarevoj  zahvalnosti „majci zemljici“. Pjesnik je uz glumicu Andrianu Vicković recitirao Dizdarovu pjesmu „Modra rijeka“.

Vrijeme je brzo prolazilo i bližio se kraj susretu. Bio sam sretan što sam upoznao pravog pjesnika i što sam osjetio kako izgleda prava istinska ljubav prema poeziji.

Domagoj Jelić, 7.a

« Srpanj 2018 »

02.07.2018. 10:31
Ministarstvo znanosti i obrazovanja, CARNET i UNESCO surađuju u pripremi Strategije digitalne zrelosti škola
U sklopu provedbe projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola (pilot projekt)“ u Zagrebu se, od 2. do 4. srpnja 2018. godine, održava posljednja radionica Povjerenstva za izradu Strategije digitalne zrelosti škola. Radionicu organizira Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNET kao nositelj pilot projekta e-Škole, u suradnji s Ministarstvom znanosti i obrazovanja te stručnjacima iz UNESCO-a.