Mali ekonomisti

Autor: Ela Veža, Lada Pavelić, 17. 10. 2017.

U SKLOPU PROVEDBE GRAĐANSKOG ODGOJA I OBRAZOVANJA, A KAO DIO PREVENTIVNOG PROGRAMA NAŠE ŠKOLE, OD OVE GODINE PEDAGOGINJA U TREĆIM RAZREDIMA JEDNOM MJESEČNO DRŽI RADIONICE POD ZAJEDNIČKIM NAZIVOM “MALI EKONOMISTI”.

PRVA OD SEDAM RADIONICA ODRŽANA JE U TJEDNU OD 09. – 13. LISTOPADA I NOSILA JE NAZIV “TKO RADI NE BOJI SE GLADI”.

Ishodi ove prve radonice bili su da učenici prepoznaju vrijednost rada i različitih zanimanja, da se upznaju sa važnosti planiranja troškova i racionalnog raspolaganja novcem, da shvaćaju važnost preuzimanja određenih dužnosti i razvijanja radnih navika te da opišu  i navedu primjere dobrovoljnog rada tj. prepoznaju važnost volonterskog djelovanja u društvu.

Kroz radne listiće, nabrajanje tjednih kućanskih obaveza koje obavljaju, planiranje dnevnog i tjednog džeparca, te računanja iznosa potrebnih za potrošnju (i štednju!) i naposljetku igru, učenici su usvojili osnovne pojmove predviđene ovim prvim planiranim druženjem na putu da postanu savjesni “mali ekonomisti”.

« Ožujak 2024 »