Mali ekonomisti 6.dio

Autor: Lada Pavelić, 27. 4. 2018.

Da je zadatak koji smo postavili bio zahtjevan i nimalo lagan dokazuje činjenica da su nam trebala dva mjeseca (tj. dvije radionice) za izradu POSLOVNOG PLANA. U mjesecu ožujku i travnju učenici su pomagali mladoj poduzetnici Mirti u razradi svih koraka koji vode do osnivanja vlastite tvrtke te usput osmišljavali i pokretanje vlastitog poslovnog carstva.

Nakon što su nam se upalile lampice (a dobra ideja je početak svega!) prionuli smo poslu. Od pronalaženja imena za našu tvrtku preko istraživanja tržišta, oglašavanja, izrade budžeta pa do profita- sve su to naši „mali ekonomisti“ ugradili u plan koji je svojevrsna kruna našeg zajedničkog druženja u ovoj školskoj godini.

S uzbuđenjem očekujemo finalno druženje u svibnju kada ćemo u KVIZU odmjeriti snage među razredima. Pratite nas i dalje.

U galeriji pogledajte neke od poslovnih planova, a u priloženom dokumentu najbolje učeničke radove koje smo dobili kada smo ih zamolili da svojim riječima objasne što znače ove narodne mudrosti i izreke, a tiču se novca.

Priloženi dokumenti:
narodne_izreke_poslovice_(2).docx (14.34 KB)