5. međunarodni literarni, recitatorski i likovni natječaj "ČA u versin, riči i pinelu"

Autor: Jagoda Čopac, Helena Ivas, 25. 6. 2020.

Učenici 2.a i 4.d ostvarili odlične rezultate na međunarodnom natječaju "ČA u versin, riči i pinelu".

U organizaciji Agencije za odgoj i obrazovanje i OŠ Bijaći iz Kaštel Novog ove školske godine održan je 5. međunarodni literarni, recitatorski i likovni natječaj pod nazivom "ČA u versin, riči i pinelu" na kojem su sudjelovali učenici iz 2.a i 4.d razreda. Možemo se pohvaliti odličnim uspjesima naših učenika.

Učenica 2.a razreda Mihaela Roza Bokanić osvojila je 2. nagradu u likovnom izričaju pod nazivom "Ta divna splitska noć".

Učenici 4.d razreda osvojili su više nagrada i pohvala.

Dramsko-scenska igra Z. Čagalj "Mi smo borci za dičja prava" koju su izveli učenici Lana Bulić, Ava Mihovilović, Anđela Nevistić, Bernard Boban, Ivan Vidović i Tomislav Žuro osvojila je 3. nagradu.

Literarni rad Roka Sikirice "Jubin te, Dalmacijo" osvojio je 3. nagradu.

Likovni rad Tomislava Žure "Dalmacija iz mašte" dobio je posebnu nagradu Povjerenstva.

Literarni rad Lane Bulić "Snijeg u Splitu" je pohvaljen.

Čestitamo našim dragim učenicima na odličnim rezultatima i neka i dalje čuvaju našu ČAkavicu da se ne zaboravi!