Izložba ARt Future 2023 i u Splitu

Autor: Ela Veža, 27. 10. 2023.

Već smo pisali o uspjehu naših učenika čiji su radovi ušli među najbolje ocijenjene na natječaju Art Future između više od 3000 pristiglih radova. Učenici su uz pomoć tehnologije umjetne inteligencije stvarali maštovite kreacije o svojim vizijama budućnosti. Radove ste mogli pogledati na mrežnim stranicama naše škole u Foto galeriji, ali to su slike u samo dvije dimenzije.

Ako želite uživati u proširenoj stvarnosti i vidjeti kako to izgleda u tri dimenzije posjetite našu novootvorenu izložbu.

Istina, nismo još imali svečano otvaranje izložbe, ali izloške možete pogledati u bilo koje vrijeme u toku dana.

Ista izložba je osim u našem gradu postavljena je u još 6 gradova. To su Zagreb, Zadar, Bjelovar, Varaždin, Delnice i Drniš.

Lokaciju izložbe u gradu Splitu sada znate, a otvorena je svim danima.

Jedna grupa radova sadrži radove učenika iz grada domaćina izložbe, a druga uz jedan odabrani 3D izložak s glavne izložbe sadrži još izbor od 10 najbolje ocjenjenih radova od strane žirija.

Vjerujemo da će vam se svidjeti i da ćete uživati u razgledavanju radova naših učenika i načinu na koji su maštovito usmjerili korištenje umjetne inteligencije.

Što vam je potrebno pročitajte pod više. Ulaz je slobodan! :)

Upute kako pogledati izložbu su:

1. Na mobilne uređaje potrebno je instalirati aplikaciju Equinox XR iz Google ili Apple Store-a ili s ove poveznice:  https://equinox.vision/download
  2. Pokrenuti aplikaciju, te kod prvog pokretanja, dozvoliti pristup kameri, mikrofonu i lokaciji (ako je potrebno)
  3. Registrirati se ili odabrati nastavak bez registracije
  4. Odabrati virtualni svijet "ARt Future 2023" klikom na ikonu lokacije dolje u sredini aplikacije
  5. Gledati oko sebe, šetati kroz radove :)
    GPS i kompas nisu skroz precizni na mobilnim uređajima, te lokacija na kojoj se vide radovi i njihova orijentacija mogu varirati od pokretanja do pokretanja aplikacije.

Zato oprezno! Vodite računa da stojite čvrsto na tlu jer slike možete vidjeti na više različitih načina te ne treba "trčati" za njima.