TERENSKA NASTAVA - Kreševo Brdo

Autor: Antonela Petrić, Zorana Granić, 26. 10. 2019.

Učenici 3. a,b,c i d razreda naše škole i njihove učiteljice su 22.10. i 23.10. 2019. posjetile Izviđački centar koji se nalazi u našoj prekrasnoj Zagori, u staroj obnovljenoj školi u Kreševu.

Učenici su od samog dolaska imali ispunjen i zanimljiv program. Postali su skupina izviđača. Saznali su kako su nastali i koje su njihove dužnosti i osobine koje ih krase. Podijelili su se u patrole i krenuli u izviđanje. Putem su se snalazili u prostoru, uočili su ljepote našeg šireg zavičaja, saznali su što je reljef, o biljkama  i životinjama zavičaja, o očuvanju prirode.

Bili su pažljivi i zainteresirani. Nakon povratka u centar, patrole su obavljale različite zadatke: dio je skicirao školu, dio učio vezivati čvorove, dio rješavao zadatke i ponavljao o onome što su naučili. Svi su dobili radne edukativne bilježnice koje su postupno popunjavali. Nakon obavljenih aktivnosti na red su došle igre: potezanje konopa i Ne daj se Jakove. Uslijedio je ručak. Nakon ručka podijelili su se u skupine za igru. Naši domaćini su nas naučili pjevati izviđačku pjesmu Baramba. Pjesma nas je obuzela pa smo zapjevali i nekoliko pjesama koje smo učili u školi. Oni koji su se istakli su dobili pohvale i nagrade te su spustili zastavu. Pozdravili smo se izviđačkim pozdravom s našim domaćinima i uputili se prema Splitu.

Organizatori izviđači su osmislili odličan program. Djeca su uživala, baš kao i njihove učiteljice.

Fotografije pogledajte ovdje.

Učiteljice trećih razreda