Održana nadbiskupijska (županijska) razina Vjeronaučne olimpijade za osnovne i srednje škole

Autor: Antonela Petrić, Mirjana Mešin, MARIJA Dujmović Bakota, 20. 3. 2023.

U četvrtak, 16.03.2023. održana je županijska razina Vjeronaučne olimpijade u Osnovnoj školi Žnjan - Pazdigrad u Splitu.  Program je započeo u 9:30 sati prijavom sudionika i podjelom prigodnih darova za učenike i mentore, a završio je u 16:00 svečanim proglašenjem pobjednika. U školi je organiziran kulturni program koji je svojim pjevanjem otvorio župni zbor Župe Gospe od Milosrđa sa Žnjana, a upriličen je i korizmeni igrokaz (učenici 4. razreda). Pjesmom i plesom zabavljali su nas i učenici 2. razreda. Bilo je jako lijepo i svečano.

Okupljenima se u ime škole obratio ravnatelj Željko Jurin koji nam je uputio riječi dobrodošlice i ohrabrenja. Bili su tu i predstavnici Grada i Županije, Agencije za odgoj i obrazovanje, predstojnica Katehetskog ureda i apostolski upravitelj Splitsko - makarske nadbiskupije uvaženi mons. Želimir Puljić. Svi su sudionici održali kratak govor i djeci i mentorima uputili riječi hvale i ohrabrenja prije početka pisanog dijela ispita. Po završetku kulturnog programa i otvaranja natjecanja učenici su pristupili prvom dijelu natjecanja tj. pisanju testa. Nakon završetka prvog dijela natjecanja upriličena je zakuska za učenike nakon koje je započeo program za učenike koji je uključivao odlazak do crkve Gospe od Žnjana i likovne radionice. Po završetku istih proglašeno je 5 najboljih ekipa koje su potom nastavile s drugim dijelom natjecanja Tko želi biti Isusov milijunak? Ostali sudionici budno su pratili natjecatelje 5 najboljih ekipa i s nestrpljenjem čekali proglašenje pobjednika. Iako nismo polučili uspjeh kojem smo se nadali i ušli u izbor najboljih ekipa na ovoj razini natjecanja ponosne smo na naše učenice koje su uložile veliki trud marljivo učeći i pripremajući se za natjecanje. Kako je to lijepo u svom govoru rekla predstojnica Katehetskog ureda, profesorica Jadranka Garmaz: ''Svi vi koji ste došli do ove razine natjecanja ste već pobjednici unatoč današnjim rezultatima''. U fotogaleriji možete pogledati kako je to izgledalo.

« Svibanj 2024 »