Teach meet

Autor: Ela Veža, 14. 6. 2023.

Možda nije svima poznato, ali prije pandemije Dan naše škole obilježavao se kroz više različitih događanja u kojima su sudjelovali učenici, učitelji, roditelji i svi zainteresirani prijatelji škole. Kroz literarneprirodoslovne , humanističke (pogledajte u galeriju) i ine večeri učenici su imali priliku prezentirati što su naučili u prethodnom periodu. Na tom tragu, a u želji da se vrate neke dobre tradicije prije pandemije naši osmaši informatičari odlučili su organizirati međurazredni Teach Meet.

Teach Meet je forma kratkih, vremenski ograničenih prezentacija kojima se dijele iskustva ili predstavlja neka ideja i sadržaj. Zanimljivo je da se ne zna redoslijed izlaganja već narednog predavača određuje kolo sreće.

Kratke prezentacije na različite istražene teme izrađene su na satu informatike, a naglasak je stavljen na umetanje videa i izvora koje su koristili. Veseli što wikipedija ipak nije svima bila jedini izvor informacija i što su se potrudili umetnuti svoje videouratke. Naučili smo i da prezentaciju ne čini određen broj slajdova, ali da se važno predstaviti na početku i zahvaliti na kraju.

Na žalost u vrijeme završnih ispita nije bilo lako povezati sve razrede i učenike pa se neke prezentacije odgledane samo u učionici informatike. No, možda i stignemo odraditi i to u narednih par dana. Međuvršnjačko učenje je uvijek zanimljivo i inspirativno.

Probno izlaganje održano je  naravno na satu informatike gdje su međusobno dane povratne informacije o tome što bi bilo dobro dopuniti, izmijeniti, ispraviti…

U srijedu 22. svibnja u popodnevnoj smjeni (kako bi bili na tragu održanih "večeri" ) učenici 8.b iznijeli su zanimljivost na koje su naišli istražujući u prvom projektnom zadatku  učenicima 8. d. Mia V. je pričala o Etici u informatici, a Mia M. je predstavila svima dragog Walta Disneya. O umjetnosti je svakako i Marinova prezentacija o Leonardu da Vinciju.

Do kojih sve podataka se može doći kopajući po E-rudniku pokazao je Emanuel, a sve prednosti i mane Chat GTP-a istražio je Toni G. Domina je samo zagrebla po površini rada genijalca Alberta Einsteina, a Željan je zaintrigirao mnoge svojom pričom o Enigmi. Marta Z. je prikazala život i djelo Nikole Tesle, a o kodiranju nešto više naučio je Marko V. Nikola se pozabavio Fabelom.

Lucija je imala informatičku temu o rekurziji, a Karla nas je upoznala s djelom Johnom Von Neumanna.  Lana G. saznala je više o Adi Lovelace, a Naomi je nastojala posjetiti CERN. Starogrčke matematičare istražila je Marta R., a Lucian je svoj rad posvetio Levisu Carrollu autoru Alice. Igrama i to logičkim zabavila nas je Marta D.

« Svibanj 2024 »