Predmetna nastava

Druga mobilnost ERASMUS+programa - LATVIJA

Autor: Anđela Čagalj, 18. 2. 2019.

Putovanje u Latviju ostavilo je na nas snažan i dobar dojam te je definitivno bilo iskustvo koje nikada nećemo zaboraviti.

Nakon nedjeljnog puta u kasnovečernjim satima ispred hotela su nas dočekali naši
domaćini te smo s njima otišli njihovim kućama. Prvi dan među nama je vladala nervoza i nestrpljivost ponajviše zbog naših prezentacija ,no i one su na kraju bile izvrsno odrađene.
Također smo upoznali i njihov način školovanja prisustvom na dva školska sata. Navečer su nas zabavili stariji učenici Cesis gimnazije tradicionalnim plesovima i pjesmama.
Drugi dan saslušali smo prezentacije o glavnoj temi projekta s nazivom „Early school
leaving“, a zatim smo imali aktivnost kojom smo istraživali Cesis. To je bio dan kad smo se upoznali i zbližili s drugim učenicima iz ostalih zemalja projekta ,a ponajviše s Latvijcima.
Treći dan posjetili smo stari dio Cesisa ,dvorac koji nas je svih oduševio različitim pričama,igrama i samim ambijentom. Taj dan nam se posebno svidio jer smo imali priliku doživjetisnježne radosti koje su u našem gradu rijetkost.
Četvrti dan posjetili smo Rigu gdje smo također imali zabavnu igru za istraživanje glavnoggrada ,a potom smo se zabavili klizanjem na ledu na otvorenome.
Peti dan, zadnji i najtužniji zbog rastanka ,posjetili smo skijalište u blizini Cesisa ,a navečer je bila organizirana zabava u školi povodom Valentinova. Na toj zabavi imali smo prilikuupoznati druge učenike škole koji nisu bili uključeni u Erasmus + projekt.

Rastanak u ranojutarnjim satima ispred hotela bio je najteža stvar koju smo morali napraviti ,ali ipak smo bili presretni što je iza nas tako divan tjedan te što smo imali mogućnost upoznati nove ljude i stvoriti nova prijateljstva.

Učenice osmih razreda,
Mia Brkljačić, Pina Pierov ,Leonarda Šparmajer ,Noa Vuko ,Nera Zovko