3.abc na izletu

Autor: Administrator , 14. 7. 2017.

Dana 26.05.2017. veseli i dobro raspoloženi učenici 3. a, b i c razreda zajedno sa svojim učiteljicama (Nives Petričević, Maja Dobrić i Petra Slišković) išli su na jednodnevni izlet u Omiš i Makarsku.

Putujući prema navedenim destinacijama u pratnji vodiča uživali smo u prekrasnom pogledu i ljepotama prirode našega zavičaja. Dolaskom u Omiš posjetili smo crkvu Svetog Petra – Priko, a potom smo krenuli u obilazak starog dijela grada (crkva Svetog Mihovila, Stup srama, Kuća sretnog čovjeka…). Očarani ljepotom grada Omiša krenuli smo prema Makarskoj. Tamo smo posjetili Malakološki muzej franjevačkog samostana. Uživali smo u atraktivnoj ponudi muzeja koji nudi veliki izbor različitih vrsta školjaka i morskih puževa iz Jadrana i cijeloga svijeta. Uz bogatu kolekciju školjaka u muzeju se čuva i vrijedan herbar bilja planine Biokovo. Prošetali smo ulicama grada i predivnom makarskom rivom koja nudi veliki izbor sadržaja za posjetitelje. Slobodno vrijeme iskoristili smo na glavnoj makarskoj plaži gdje su razigrani učenici provodili različite aktivnosti (odmor na plaži uz šum mora, nogomet, preskakivanje vijače, kupovina suvenira…).

Na povratku prema Splitu zaustavili smo se u marijanskom svetištu Vepric.

Prepuni lijepih dojmova vratili smo se svojim kućama te s veseljem iščekujemo sljedeće putovanje.

« Ožujak 2024 »