> Pogledi

Božićni sajam 2023

Autor: Ela Veža, Ariana Lorraine Pavelin, 12. 12. 2023.

I s blagdanima je napokon došao i školski božićni sajam!

Održan je u utorak,  12. prosinca 2023. s početkom u 17:00h. Ove godine je bio možda i najzanimljiviji do sada.
U nastavku članka pročitajte i pogledajte što se to sve zbivalo na ovogodišnjem sajmu!
Za vas su ovo pripremile Karla Zeljko i Ariana Lorraine Pavelin.

U utorak (12. prosinca 2023.) skraćena je nastava kako bi učenici taj dan uspjeli sve pripremiti za nadolazeći događaj. Naravno nisu to sve sami postavili, u tome su im pomogle i spremačice i nastavnici.Atrij škole predivno je ukrašen u pravom božićnom duhu; postavile su se jaslice,ukrašeni bor, topla svećana rasvjeta i razni panoi na temu blagdana. Kako bi imali što prodavati na sajmu održavale su se radionice koje su vodili učitelji i učiteljice.

Sudjelovali su svi, od prvih pa do sedmih razreda, različite grupe poput likovne, vjeronaučne, knjižnjičarske i posebnog rarzrednog odjela. Prodavali su se raznovrsni predmeti i dekoracije: vijenci, svijeće, kuglice za bor, platnene vrećice, nakit itd...Naravno da su najdraži svima bili štandovi s keksima i raznim slasticama kao što su medenjaci, raspucanaci i raznih vrsta kolača. No štand koji se isticao uz poslastice i ukrase je za zadrugu "Oblutak". Na njemu su učenici prodavali domaće maslinovo ulje koje se moglo probati uz kruh, čuvarkuće zamotane poput poklona i domaći sapun.

Održala se lutrija za koja je koštala samo 1€. U 18:00h (pri kraju sajma) izvlačilo se 10 sretnih pobjednika za 10 darova koji su se dijelili. Svi su naravno mogli sudjelovati. Kada se polako završavalo i dolazilo kraju snizile su se cijene proizvoda kako bi se prodalo što više moguće i da se ništa ne baca uzalud.
Sav novac prikupljen ove godine ide našoj školi i kasnije će se upotrijebiti u njezine svrhe poput nekakvog preuređenja, da bi se mogli priuštiti potrebni materijali za učenike, knjige, radne kutije i kako bi se uglavnom poboljšalo iskustvo i okruženje. Naravno svi koji su sudjelovali i organizirali sajam zaslužuju veliku pohvalu, uključujući vas koji ste došli na njega jer bez vas ovo ne bi ni bilo moguće. Nadamo se da ste našli jedinstvene ukrase i poklone i s tim stvorili predivna pamćenja s kojim ćete proslaviti vaše blagdane.
Želimo vam sretan Božić i fenomenalan ostatak godine, vidimo se na idućem sajmu!

(Fotografije:Karla Zeljko, Ariana L. Pavelin 8.a)

« Svibanj 2024 »