> Knjižnica

Što sam naučio iz knjiga?

Autor: Ana Longin, 30. 10. 2015.

U Mjesecu hrvatske knjige (15. listopada – 15. studenog) učenici 5.c razreda, kao odgovor na pitanje: „Što sam naučio iz knjiga?“, pokušali su objasniti što su to sve, njima vrijedno i korisno, naučili čitajući knjige.

Neke od najzanimljivijih odgovora pročitajte pod 'više'.

Naučila sam da ne budem pohlepna, da uvijek govorim istinu, da se uvijek trudim i dajem sve od sebe. Knjige su me također naučile da uvijek pratim svoje snove i da vjerujem u sebe.

Paola Pančić

Naučio sam da sve svoje stvari trebam dijeliti, a ne biti škrt.

Tin Matić

Iz knjiga sam naučio da se ne treba rugati, da treba prihvaćati druge kakvi god bili i da treba cijeniti druge ljude.

Krešimir Pavela

Naučila sam pomagati i poštivati druge i govoriti raznovrsnim rječnikom. Ali najvažnije od svega, naučila sam slušati svoje srce i svoju dušu.

Paula Drpić

Iz knjiga sam naučila da se nikada ne svađam, jer može doći do problema.

Ema Vujnović

Naučila sam da ne smijem biti pohlepna i bezosjećajna, nego da budem puna ljubavi i dobre volje. I da se trebam truditi u školi i biti marljiva.

Lara Marić

Iz knjiga sam naučio da uvijek treba biti dobar, pošten i svima pomagati. Naučio sam i da nije pristojno upadati u riječ.

Roko Smuđa

Naučila sam da,ako nešto želim,moram se potruditi za to, i da kad se trudimo, možemo ostvariti velike ciljeve. Također sam naučila da se ne valja svađati, jer svađom ne dobijemo ništa.

Lorena Lukman

Iz knjiga sam naučila da se nikada nigdje ne ide bez odraslih.

Tia Bujačić

Naučila sam puno o ljudima, kakvi su, njihove osobine, kakvi sve životi postoje; siromašni, bogati, sretni, nesretni… Životi i sreća i nesreća u njima je različita kod sviju.

Nera Kutlača

Naučio sam da je svatko važan i može napraviti nešto vrijedno u životu kakav god on bio. I da se ljudi ne procjenjuju prema izgledu nego prema srcu.

Marino Marijanović

Iz knjiga sam naučio da ne smijemo krasti, moramo biti pošteni, moramo uvijek sve reći drugima i ne ogovarati. A najvažnije što sam naučio je da ne budem škrt i sve podijelim s drugima.

Lino Dorigatti

Naučila sam da za svaki problem postoji rješenje, da se dobro dobrim vraća i da pohlepnost udaljava prijatelje.

Petra Drnasin

Iz knjiga sam naučio da ne smijem nikoga ismijavati, trebam što više učiti i biti pošten.

Petar Mandić

« Ožujak 2024 »