> Knjižnica

Susret s književnicom - Maja Brajko-Livaković

Autor: Ana Longin, 20. 11. 2018.

U Mjesecu hrvatske knjige, 7. studenog, našu školu je posjetila književnica Maja Brajko-Livaković. Maja je autorica je brojnih knjiga za djecu te je u suradnji s dječjim časopisima, ali i samostalno, objavila nekoliko romana, pripovijetki i slikovnica među kojima je najpoznatiji roman „Kad pobijedi ljubav“. Njezina djela se bave temama odrastanja te su se našla na popisu lektire za osnovne škole. Zbog toga smo bili više nego sretni što se spisateljica odazvala našem pozivu i odvojila svoje vrijeme za druženje s učenicima. Književnica je s učenicima razgovarala o svojim romanima i pripovijetkama. Učenici su ispitivali autoricu odakle crpi svoja nadahnuća i gdje pronalazi potrebnu inspiraciju za pisanje novih djela. Zanimalo ih je radi li trenutno na nekoj novoj knjizi i pisanje kojih knjiga joj je bio najveći izazov. Ovo je bio samo djelić ugodnog, jednosatnog druženja u kojem je sudionicima dočaran maštovit i poučan svijet knjiga Maje Brajko-Livaković.