Večer matematike i ovog četvrtka, ali u gradu :)

Autor: Ela Veža, 28. 11. 2016.

Trstenička večer matematike je za nama. Više od 300 posjetitelja (što učenika, što roditelja ) uživalo je u četvrtak rješavati zadatke, zagonetke, asocijacije, mozgalice , integrame,..
Družili smo se s mamama, tatama, bakama, djedovima, braćom i sestrama. Dogodine očekujemo tete, barbe, stričeve, ujne, .. I bit će sigurno još veselije. Koliko znamo najmnogobrojnija ekipa je obitelj Janketić gdje su mama, tata i dva brata ( jadan budući, a drugi bivši učenik naše škole) došli pružiti podršku svojoj sestri našoj četvrtašici.
Zadatke su pripremile učiteljice razredne nastave i predmetni nastavnici matematike.
Na kraju večeri razveselili smo nekoliko sretnika zanimljivim nagradama.

Uz glavnu nagradu plaćenom kotizacijom na ekipnom natjecanju iz matematike u svibnju, dodijelili smo i 3 besplatna sudjelovanja na Klokanu bez granica 2017. Podijelili smo i 4 priručnika o sigurnijem internetu, ali i nekoliko sitnica više ili manje duhovitih. Svaki dobitnik ponio je kuci i jednu disketu. Možda je starijima to čudno, ali na našim školskim računalima uz također zastarjele CD-ove možete još uvijek  koristiti te disketice. No, nije nam namjera tražiti sponzore za nova računala, već najmlađima pokazati kako u stvarnoj veličini izgleda ona mala ikonica na koju moraju kliknuti uvijek kad žele nešto spremiti na računalo.

Ako ste zadovoljni našom večeri novi zadaci vas očekuju već ovog četvrtka, 1. prosinca 2016. na Zlatnoj večeri matematike u našem gradu. Posjetite nas na Pjaci već od 17:00 sati.
Zadatke za vas su pripremili učitelji i učenici grada Splita, a iz škole Trstenik će se posebno obradovati vašem dolasku učiteljice Nives, Jagoda i Ela.

Više o svim događanjima možete pronaći na stranici Zlatne večeri.

A za radoznale koji nisu uspješno riješili sve naše zadatke Trsenčkoj večeri matematike...
Rješenje Einsteinive zagonetke na zdrav trstenički način su banane. Za Facecool zadatak dajemo samo  malu pomoć: najlakše vam je krenuti od Ivana.
Kako do rješenja preostalih zadataka? Ako ne stignete do grada ovog četvrtaka, strpite se do radionice iduće godine. Do tada pozivamo sve učenike, roditelje, babe, dide, suside da osmisle svoje zadatke, igre, plakate  i pokažu nam nešto novo i zanimljivo na Trsteničkoj večeri matematike 2017. koja će sigurni smo biti još bolja i interesantnija.

Priloženi dokumenti:
15207982_10210443955069266_2125850033_n.jpg (64.14 KB)