Vježba evakuacije i spašavanja

Autor: Antonela PETRIĆ, 15. 2. 2018.

U cilju ukazivanja na važnost ispravnog postupanja osoba u slučajevima izvanrednih događaja kao što su požar, potres i sl. jutros smo proveli vježbu evakuacije i spašavanja. Evakuacija je promišljeno, organizirano i učinkovito napuštanje radnih prostora ili objekta prije nego što nastupi ugrožavanje života i zdravlja osoba, a koje može izazvati iznenadni događaj čije posljedice je moguće predvidjeti. Zamišljeni požar izbio je u školskoj knjižnici. Učenici i djelatnici škole su o "izbijanju požara" obaviješteni oglašavanjem školskog zvona u trajanju od 1 minute, a istovremeno je Javnoj vatrogasnoj postrojbi dojavljeno "izbijanje požara". Učenici i učitelji su bez panike krenuli prema izlazu za slučaj opasnosti, a zatim na zborno mjesto tako da je škola  evakuirana u roku od minute i po, a vatrogasci su stigli za 7 minuta. Djelatnici vatrogasne postrojbe "ugasili su požar", a učenici su se imali prilike upoznati s opremom vatrogasnog vozila i popričati sa stručnim osobama koji taj posao obavljaju.

Vježba je ocijenjena ocjenom izvrstan od strane svih sudionika tako da možemo zaključiti da je vježba dobro isplanirana, kvalitetno organizirana te uspješno provedena.

« Kolovoz 2018 »

02.08.2018. 13:06
Pilot projektom e-Škole započela digitalna transformacija škola u Hrvatskoj
Škole koje sudjeluju u CARNET-ovom pilot projektu "e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola" značajno su napredovale u primjeni digitalnih tehnologija, pokazuju rezultati završnog vrednovanja digitalne zrelosti škola koje su CARNET i Fakultet organizacije i informatike Sveučilišta u Zagrebu (FOI), akademski partner na projektu, proveli u razdoblju od veljače do travnja ove godine.