Vježba evakuacije i spašavanja

Autor: Antonela PETRIĆ, 15. 2. 2018.

U cilju ukazivanja na važnost ispravnog postupanja osoba u slučajevima izvanrednih događaja kao što su požar, potres i sl. jutros smo proveli vježbu evakuacije i spašavanja. Evakuacija je promišljeno, organizirano i učinkovito napuštanje radnih prostora ili objekta prije nego što nastupi ugrožavanje života i zdravlja osoba, a koje može izazvati iznenadni događaj čije posljedice je moguće predvidjeti. Zamišljeni požar izbio je u školskoj knjižnici. Učenici i djelatnici škole su o "izbijanju požara" obaviješteni oglašavanjem školskog zvona u trajanju od 1 minute, a istovremeno je Javnoj vatrogasnoj postrojbi dojavljeno "izbijanje požara". Učenici i učitelji su bez panike krenuli prema izlazu za slučaj opasnosti, a zatim na zborno mjesto tako da je škola  evakuirana u roku od minute i po, a vatrogasci su stigli za 7 minuta. Djelatnici vatrogasne postrojbe "ugasili su požar", a učenici su se imali prilike upoznati s opremom vatrogasnog vozila i popričati sa stručnim osobama koji taj posao obavljaju.

Vježba je ocijenjena ocjenom izvrstan od strane svih sudionika tako da možemo zaključiti da je vježba dobro isplanirana, kvalitetno organizirana te uspješno provedena.

Zbor učenika

Izvedba "Ježića" na kanalu YouTube

« Siječanj 2019 »

21.12.2018. 12:24
Potpisan Sporazum o suradnji između CARNET-a i Inovacijskog centra Nikola Tesla
U četvrtak, 20. prosinca 2018. godine potpisan je Sporazum o suradnji između CARNET-a i Inovacijskog centra Nikola Tesla (ICENT).

07.12.2018. 15:30
Održan Strateški forum o digitalnom sazrijevanju škola
U organizaciji Hrvatske akademske i istraživačke mreže – CARNET i Ministarstva znanosti i obrazovanja, održan je Strateški forum pod nazivom "Digitalno sazrijevanje škola". Na Forumu su uz pomoćnicu ministrice znanosti i obrazovanja, prof. Lidiju Kralj sudjelovali i Ádám Horváth iz mađarskog Centra za digitalnu pedagogiju i metodologiju i Borut Čampelj iz Ministarstva obrazovanja, znanosti i sporta u Sloveniji.