Jednodnevni izlet četvrtaša i Malog razreda

Autor: Antonela PETRIĆ, Maja Dobrić, 18. 4. 2018.

Dana 16.4.2018. u 8:00 sati u organizaciji turističke agencije  Destinations F – TOURS d.o.o. učenici 4. a, b i c razreda te Mali razred zajedno sa svojim učiteljicama i uvijek dobro raspoloženim vodičima krenuli su na jednodnevni izlet.

U autobusu je vladala vrlo ugodna atmosfera te su učenici s uzbuđenjem čekali dolazak na odredište. Po dolasku u NP Krka, ukrcali smo se na brod koji nas je prevezao do otočića Visovca. Tijekom vožnje rijekom Krkom uživali smo u ljepotama prirode promatrajući razne biljne i životinjske vrste. Razgledali smo predivan otočić Visovac (muzej, crkvu, gustirnu, biljni i životinjski svijet) te smo saznali nešto o postanku i glavnim značajkama otočića.

Potom smo se uputili u obilazak Etno zbirke u starim vodenicama gdje se prezentira starinski način življenja na tim prostorima.  Nakon obilaska slijedio je ručak, a potom slobodno vrijeme za razonodu i igru.

Nastavili smo vožnju prema Šibeniku gdje smo razgledali centar grada i katedralu Sv. Jakova.

Nakon obilaska krenuli smo prema Primoštenu gdje smo imali slobodno vrijeme za igru. Učenici su uživali na prostranoj plaži igrajući različite momčadske i pojedinačne igre.

Prepuni lijepih dojmova u kasnim večernjim satima vratili smo se svojim kućama.

Zbor učenika

Izvedba "Ježića" na kanalu YouTube

« Studeni 2018 »

14.11.2018. 11:22
Započela provedba pilot projekta CRISS u osnovnim i srednjim školama Hrvatske
U rujnu 2018. godine započela je provedba onsite pilot projekta CRISS koji se odvija u okviru programa Europske unije za istraživanja i inovacije OBZOR 2020 i ima za svrhu razvoj i pilot implementaciju digitalne platforme za stjecanje, vrednovanje i certifikaciju digitalnih kompetencija učenika.

05.11.2018. 10:07
Poziv na predstavljanje: Stare lektire u novome ruhu
U okviru Informativnog utorka, CARNET će predstaviti 72 nove inačice e-Lektira koje su objavljene na istoimenom portalu. Predstavljanje će se održati u utorak, 6. studenoga 2018. godine, u 10 sati u prostoru Gradske knjižnice na Starčevićevom trgu 4.