Jednodnevni izlet četvrtaša i Malog razreda

Autor: Antonela PETRIĆ, Maja Dobrić, 18. 4. 2018.

Dana 16.4.2018. u 8:00 sati u organizaciji turističke agencije  Destinations F – TOURS d.o.o. učenici 4. a, b i c razreda te Mali razred zajedno sa svojim učiteljicama i uvijek dobro raspoloženim vodičima krenuli su na jednodnevni izlet.

U autobusu je vladala vrlo ugodna atmosfera te su učenici s uzbuđenjem čekali dolazak na odredište. Po dolasku u NP Krka, ukrcali smo se na brod koji nas je prevezao do otočića Visovca. Tijekom vožnje rijekom Krkom uživali smo u ljepotama prirode promatrajući razne biljne i životinjske vrste. Razgledali smo predivan otočić Visovac (muzej, crkvu, gustirnu, biljni i životinjski svijet) te smo saznali nešto o postanku i glavnim značajkama otočića.

Potom smo se uputili u obilazak Etno zbirke u starim vodenicama gdje se prezentira starinski način življenja na tim prostorima.  Nakon obilaska slijedio je ručak, a potom slobodno vrijeme za razonodu i igru.

Nastavili smo vožnju prema Šibeniku gdje smo razgledali centar grada i katedralu Sv. Jakova.

Nakon obilaska krenuli smo prema Primoštenu gdje smo imali slobodno vrijeme za igru. Učenici su uživali na prostranoj plaži igrajući različite momčadske i pojedinačne igre.

Prepuni lijepih dojmova u kasnim večernjim satima vratili smo se svojim kućama.

« Srpanj 2018 »

02.07.2018. 10:31
Ministarstvo znanosti i obrazovanja, CARNET i UNESCO surađuju u pripremi Strategije digitalne zrelosti škola
U sklopu provedbe projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola (pilot projekt)“ u Zagrebu se, od 2. do 4. srpnja 2018. godine, održava posljednja radionica Povjerenstva za izradu Strategije digitalne zrelosti škola. Radionicu organizira Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNET kao nositelj pilot projekta e-Škole, u suradnji s Ministarstvom znanosti i obrazovanja te stručnjacima iz UNESCO-a.